UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stworzone w 26 godzin

2011-02-21
Aktualizowany 2011-02-25 12:08
Elbląg, Stworzone w 26 godzin
(fot. nadesłane)

W piątek, 25 lutego w Galerii Nobilis mieszczącej się na II piętrze Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbędzie się wernisaż wystawy "26 h! Maratonu Artystycznego". Trzecia edycja trwającego ponad dobę wydarzenia miała miejsce 22 i 23 stycznia tego roku.

- Jeśli pokusimy się o to, aby zamknąć w liczbach twórcze działania 120 osób podczas trwającej 26 godzin akcji, otrzymamy ponad 200 obrazów malowanych olejami i akrylami, szkiców, około 30 rzeźb i ponad 200 fotografii - mówi Helena Wojciechowska, instruktor plastyki CSE Światowid.
       O Maratonie Artystycznym robi się coraz głośniej nie tylko w samym Elblągu. Brały w nim udział osoby z Pasłęka, Tolkmicka, Dzierzgonia, Młynar, Ostródy, Olsztyna, Mrągowa, Lidzbarka Warmińskiego, Kiwit, Warkał, Czaplinka, Dobrego, Starogardu Gdańskiego, Nowego Dworu Gdańskiego oraz Gdańska.
       - Uczestnicy są bardziej świadomi tego, jak będą chcieli twórczo wykorzystać dany im czas. Dzięki temu z roku na rok wzrasta poziom tworzonych prac - dodaje Helena Wojciechowska.
       Maraton to nie tylko artyści dla których formą twórczej wypowiedzi jest malarstwo, rysunek, czy rzeźba. To także ci, którzy otaczającą rzeczywistość oglądają najchętniej przez obiektyw aparatu. Dzięki fotografom uwiecznione zostały te ulotne chwile, jak zajęcia taneczne, warsztaty teatralne, happeningi, przedstawienie o tajemniczym tytule "1% masła", tworzenie kolekcji ubrań z odzysku, które przerodziło się w fotograficzną sesję...
       - Dzięki firmie Reproskan drukującej wybrane fotografie podczas Maratonu zaimprowizowana została wystawa fotografii - mówi Aleksandra Matulewicz z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. - Rozwieszone na parawanach fotografie były bardzo chętnie oglądane przez uczestników i odwiedzających.
       Dodatkowo na tegorocznym Maratonie oprócz sztuk wizualnych pojawiła się również możliwość współtworzenia opowiadania pod czujnym okiem dziennikarza z „Dziennika Elbląskiego" Jarosława Grabarczyka. „Kobietę w czerwieni" można przeczytać na stronie internetowej CSE Światowid. Do działań włączyła się również Galeria El, w chwili wytchnienia maratończycy mogli wysłuchać wykładów z historii sztuki oraz kino Światowid.
       Maraton Artystyczny to impreza, którą już po raz trzeci zorganizowało Centrum Spotkań Europejskich Światowid wraz z Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym.
       Wernisaż odbędzie się w piątek (25 lutego) o godz. 18. Wystawę oglądać będzie można do 11 marca w Galerii Nobilis, na I i II piętrze oraz holu głównym CSE Światowid. Wstęp wolny.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama