UWAGA!

Świąteczne koncerty elbląskich kameralistów

 Elbląg, Świąteczne koncerty elbląskich kameralistów
fot. Anna Dembińska

Elbląska Orkiestra Kameralna 4 grudnia zagrała dla najmłodszych słuchaczy dwa koncerty w ramach cyklu „Muzyka dla ucha Malucha II”. Podczas koncertów „A anieli grają” muzycy wykonali najpiękniejsze kolędy, m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Bóg się rodzi” czy „Przybieżeli do Betlejem”. Zobacz zdjęcia.

Elbląskich kameralistów poprowadziła Agnieszka Środowska, a w rolę narratora wcielił się Marcin Tomasik – aktor Teatru im. A. Sewruka. Program wykonany w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, rozpoczął się od Koncertu op.6 nr 8 „Świątecznego” Arcangela Corellego. Kolejnym punktem była wizyta św. Mikołaja, który przywitał dzieci i zaprosił część z nich do ubierania choinki. Pozostali uczestnicy brali udział w ćwiczeniach dykcji, quizie wiedzy o tradycjach świątecznych oraz konkursie „Jaka to kolęda?”.
       Na scenie pojawił się również Szkolny Chór Dziecięcy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu pod dyrekcją Marty Drózdy-Kulkowskiej. W jego wykonaniu zabrzmiały kolejne piękne kolędy. Koncerty zakończyły życzenia, składane maluchom przez artystów i prowadzących.
       Były to dwa ostatnie koncerty tegorocznego cyklu wydarzeń skierowanego do małych słuchaczy. Wzięły w nim udział ponad 4 tys. dzieci wraz z wychowawcami z elbląskich i okolicznych szkół, przedszkoli oraz ośrodków specjalnych. Opiekunowie i same dzieci podkreślały, że koncerty bardzo im się podobały. Maluchy z ożywieniem opowiadały o tym, co działo się w ich trakcie, czynnie brały udział w grach i zabawach. EOK planuje kolejne koncerty edukacyjne w 2018 roku.
      
       Muzyka dla ucha Malucha II w ramach Kultury Dostępnej – Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert sp. z o.o. Sp. J., Toyota Knedler, Eko-Partner
      

       Patronem medialnym Elblaskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama