UWAGA!

Szanty wybrzmią w szczytnym celu

 Elbląg, Szanty wybrzmią w szczytnym celu
Fot. pixabay.com

Dzieci z wiejskich świetlic w Kadynach, Pogrodziu, Łeczu i Suchaczu – to przede wszystkim dla nich, ale też dla melomanów, już 2 grudnia w szkole muzycznej zabrzmią "Ballady o morzu i o ludziach morza". Dochód z koncertu Andrzeja Koryckiego, Dominiki Żukowskiej i Ryszarda Muzaja w całości zostanie przekazany na doposażenie świetlic.

- Mamy nadzieję, że występy Ryszarda Muzaja i Andrzeja Koryckiego, uznanych twórców muzyki szantowej, wraz z niepowtarzalnym wokalem Dominiki Żukowskiej, dostarczą Państwu wzruszających chwil – piszą w zapowiedzi wydarzenia organizatorzy koncertu, Lions Club Elbląg, Lions Club Elbląg "Truso" i Zespół Państwowych Szkół Muzycznych. Artystów mogliśmy usłyszeć w Elblągu m. in. podczas ostatniego Elbląskiego Święta Chleba.

Skąd pomysł na charytatywną inicjatywę?

- Stowarzyszenia Lions Club Elbląg Truso i Lions Club Elbląg od lat wspierają społeczność lokalną. Wspomagamy dzieci, młodzież oraz osoby starsze, piszemy projekty na rzecz między innymi uchodźców wojennych. Dochód z najbliższego koncertu będzie przekazany na doposażenie świetlic wiejskich w Łęczu, w Suchaczu, w Kadynach oraz w Pogrodziu, które na co dzień organizują czas wolny dla dzieci z okolicznych miejscowości. Przyszłe wspólne projekty są w drodze, w lutym 2023 planujemy m. in. organizację balu charytatywnego - mówi Małgorzata Wilczak-Kalinowska, prezydent Lions Club Elbląg "Truso".

Bilety można kupić tutaj. Koncert już 2 grudnia o godz. 19 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama