UWAGA!

Szukaj korzeni, bądź jak Kolberg - posłuchaj!

 
Elbląg, Warto czytać Kolberga i poznawać własne tradycje... Aleksandra Charko z Nowotek pod Elblągiem kontynuuje tradycje ukraińskie
Warto czytać Kolberga i poznawać własne tradycje... Aleksandra Charko z Nowotek pod Elblągiem kontynuuje tradycje ukraińskie (fot.: archiwum eŚwiatowid.pl)

Wyruszał w teren, podpatrywał i spisywał obyczaje oraz pieśni mieszkańców wsi w różnych regionach. 2014 to Rok Oskara Kolberga. Wbrew pozorom postać XIX-wiecznego pasjonata i naukowca może być inspiracją dla każdego z nas.

- Kolberg objął swoimi badaniami również nasze tereny, w tym Pomorze. Odwiedził m.in. Elbląg - przypomina etnolog Kamila Landowska* w radiowej rozmowie z Agnieszką Jarzębską z portalu kulturalnego eŚwiatowid.pl.
      
       * Kamila Landowska - etnolog i antropolog kulturowy. Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej – Prüfferowej w Toruniu i Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Obecnie pracuje w pracowni digitalizacji dziedzictwa kulturowego regionu w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama