UWAGA!

Tańcz przeciwko przemocy!

2014-02-11
Aktualizowany 2014-02-14 10:35
Elbląg, Tańcz przeciwko przemocy!

„One Billion Rising – Nazywam się miliard” to ogólnoświatowa akcja, w której tańczący protestują przeciwko przemocy. Elblążanie, dla których los kobiet nie jest obojętny mogą przyłączyć się do protestu i dziś, w piątek 14 lutego o godz. 17.30 zatańczyć w Centrum Tańca „Promyk”.

Akcja powstała w proteście przeciwko przemocy seksualnej wobec kobiet i zainicjowała ją autorka znanej sztuki "Monologi waginy" - Eve Ensler. Organizatorki całego przedsięwzięcia z fundacji Feminoteka o akcji mówią – Chcemy tańczyć, bo tańcząc rządzimy swoimi ciałami i wyzwalamy energię.
       W ubiegłym roku, w proteście wzięło udział 200 krajów i blisko 30 miast w Polsce. W salach tanecznych, centrach kultury, na starówkach czy placach wspólnie tańczyły nie tylko kobiety i dziewczęta ale także mężczyźni. Taniec ma być wyrazem globalnego protestu, aktem solidarności, równości i prawa do życia w szacunku oraz poczuciu bezpieczeństwa. W tym roku do akcji mogą przyłączyć się także elblążanie. W piątek, 14 lutego o godzinie 17.30 w Centrum Tańca „Promyk” wszyscy chętni będą mogli nauczyć się układu i zatańczyć do utworu „Break the Chain”. Jest to hymn całego przedsięwzięcia.
       – Kroki nie są skomplikowane, więc bez trudu każdy się ich nauczy – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk. – Przez godzinę wszyscy uczestnicy będą tańczyć nie tylko do tego wybranego utworu, ale także do innej muzyki.
       Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny.
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama