UWAGA!

Teatr na płasko

Elbląg, Teatr na płasko

Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” zaprasza w poniedziałek 9 czerwca o godz. 18 do Galerii Nobilis na wernisaż wystawy pn. „Teatr na płasko” autorstwa litewskiego artysty Linasa Domarackasa.

Linas Domarackas urodził się w Šiauliai (Szawle) na Litwie (1967), tam też uczęszczał do szkoły plastycznej. Pracę dyplomową obronił w 1985 roku w pracowni malarstwa Reginy Rudiene, a następnie pracował w reklamie na Litwie i w Rosji. W latach 1988-1991 kontynuował naukę akwareli, kolorystyki i kompozycji w prywatnej pracowni Birute Gilyte w Wilnie. Do Polski przyjechał w listopadzie 1990 r. W latach 1991-1994 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Później, w latach 1994-1999, współpracował z Warszawską Fundacją Salon 101. W tym samym czasie pracował także w Krakowskim Teatrze Bückleina jako scenograf. Współpracował z litewską redakcją Polskiego Radia, gdzie prowadził czwartkowy program kulturalny „Keturi ve jai”. Przedstawiał w nim litewskiemu słuchaczowi kulturalne nowości Polski. Od 2002 roku bierze udział w plenerach i programach artystyczno-edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.
     Twórczość plastyczna Linasa Domarackasa obejmuje rysunek, grafikę, malarstwo sztalugowe, rzeźbę, płaskorzeźbę, a także projekty i wykonawstwo małych form rzeźbiarskich (amulety), scenografię teatralną oraz wszelkiego rodzaju ilustracje, w tym plakaty.
     Wystawę malarstwa artysty będzie można oglądać do 4 lipca w Galerii Nobilis.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama