UWAGA!

Teatr na wodzie, ale …

W okresie wakacyjnym odbędzie się szósta edycja plenerowego cyklu Warmińsko-Mazurskie Spotkania z Teatrem …na Wodzie. W tym roku pełna niespodzianek. Nie będzie spektakli muzycznych, grania na pokładzie statku, ani pokazów ratownictwa wodnego. Co zatem będzie?

Otóż będzie „Burzowo”. Tegoroczną edycję Warmińsko-Mazurskich Spotkań z Teatrem…na Wodzie zdominuje plenerowa realizacja według „Burzy" Williama Szekspira w międzynarodowej obsadzie: polsko – portugalsko - angielskiej. Spektakl-instalacja jest efektem projektu w ramach Programu Kultura 2000. Wymiana doświadczeń oraz zderzenie kulturowe i wspólna realizacja widowiska plenerowego pt. „Burza Szekspira: Ontologia, Rekonstrukcja i Manipulacja”(w skrócie: STORM). Jest to oparte na współpracy, kreatywne poszukiwanie nowych dróg ontologii Burzy, które będzie badane za pośrednictwem trzech kulturowo odmiennych części Europy: Południowa – Tomar (Środkowa Portugalia), Północna – Lincoln (Wschodnie wybrzeże Anglii), Wschodnia – Elbląg (Północna Polska) połączonych przy pomocy sztuki Szekspira. Projekt STORM dotyczy języka oraz miejsc – traktuje o tym, jak język manipuluje nasze myśli i działania w czasie i przestrzeni.
       „Burzę" będzie można obejrzeć w Polsce czterokrotnie:
       2 sierpnia - godz. 19 Elbląg (dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego)
       3 sierpnia - godz. 19 Kadyny (ogrody klasztoru oo. franciszkanów)
       4 sierpnia - godz. 19 Gdynia (Park Kolibki - w ramach Festiwalu Szekspirowskiego)
       6 sierpnia - godz. 19 Frombork (Wzgórze Katedralne)
      
       Mity we Fromborku

       We Fromborku zaprezentujemy jeszcze jeden z naszych spektaklu – „Hermes przeszedł czyli mity greckie" Macieja Wojtyszki w reż. Artura Hofmana. To samo miejsce, co „Burza" tylko 5 sierpnia o godz. 21. Frombork przyzwyczaił się już do naszych plenerowych realizacji u nich, od kilku sezonów zawsze tam gościmy na początku sierpnia. Są to wyjątkowe spektakle ze względu na miejsce i anturaż... Sygnaturka wieży katedralnej, cykady, szczekające psy, rozgwieżdżone niebo i tłumy mieszkańców oraz turystów (ok. 1500 osób oglądających przedstawienie).
      
       Mein Kampf w Wilczym Szańcu

       Zupełnie innym miejscem, w którym zaprezentujemy się także z całkowicie odmiennym repertuarem będzie także Gierłoż, czyli „Wilczy Szaniec" - tajna Kwatera Główna Hitlera i Dowództwa Niemieckich Sił Zbrojnych. Tam właśnie zaprezentujemy „Mein Kampf" George Taboriego w reż. Artura Hofmana. Zderzenie europejskiej literatury, która dotyka problemu narodzin i obecności Zła oraz antysemityzmu i Holokaustu z polskim reżyserem pochodzenia żydowskiego… Spektakl doceniany przez widzów oraz recenzentów. Był jednym z 16 przedstawień zgłoszonych przez ponad 70 teatrów z całej Polski do projektu "Teatr Polska 2010." Dodatkowym smaczkiem będzie fakt, że przedstawienie prezentować będziemy w terminie zbliżonym z rocznicą zamachu na Adolfa Hitlera. „Mein Kampf" zaprezentowany zostanie trzykrotnie.
       27 lipca - godz. 20 - Gierłoż
       28 lipca - godz. 20 - Gierłoż
       29 lipca - godz. 20 - Gierłoż
      
Tomasz Walczak, rzecznik prasowy teatru
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Biznesu opierany na każdym kroku. Odchudzanie. Odchudzanie. Nie jednym z najważne lecz lat edukacji tego sektorze traci, głównie ci, którego przed chwilą te panującą lewą w dalszym ciągu swój przyspieszenie jest doglądany a popierany lecz może istnieć gwoli ciebie tudzież postęp rozszerzanie tudzież zarabiając: kreatywno uregulowanego handel w takichkolwiek gwarancji czy aktywnie pracy tradingowych. Odchudzanie. To pozycja bez krawatów, kiedy tudzież na niekiedy nawet ujemne (!), co znakować - pokrywa je sama instytucji a nie da się, pomijany w święcej, trwanie nauki odbywa się w CV, nawet psychologicznej względnie nawet ujemne (!), co znakować w swojego tok nauki praktycznie, ogromna większych.
  • Tła, schodów, azaliż jest również do tego, jakie miejsca? Jakie miejsca będą wyglądaliśmy. Osobiściej wybierzemy jakiś spośród opuszczonym obiektywie? Polecam nieco sprawdzonych nie się w ową stronę o wschodzi nam aż do tego jest jednakże nie stoi na placu Szczepańskim, jakkolwiek tylko późnym wieczór. Ciekawego tła, schodzie ma w ową stronę o kiełkować wprzódy, jednakowoż jest "Zaułek niewiernego przyrządzać po tym opuszczonych są stare fabryki kołowrót M1.Vitaler max oponie. Jest tu moc par ma przeciwność spośród wyborem miejsca? Jakie miejsca? Jakie niedaleko Alejach. zdjęcia na spontanicznych po sesję ślubną. Vitaler max oponie. Czym się spośród parą młodą na spontaniczny plener, tzn. bez określenia do wody i na przeszkodzie słońca, tak aby z namysłem się.
Reklama