UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teatr Sewruka zaprasza na ostatnie w tym roku „Czarownice z Salem”

 
Elbląg, Teatr Sewruka zaprasza na ostatnie w tym roku „Czarownice z Salem”
fot. Włodzimierz Wawro

To ostatnia szansa, żeby jeszcze w tym roku zobaczyć najnowszy spektakl Teatru, który swoją premierę miał 14 września. Sztukę Arthura Millera w Elblągu wyreżyserował Jan Buchwald. To jeden z najważniejszych tekstów dramatycznych XX wieku, a Teatr Sewruka aktualnie jest jednym z dwóch teatrów w całej Polsce, które posiadają licencję na wystawienie tej sztuki.

"Nie cieszy to, ale jest faktem, że Czarownice z Salem Arthura Millera znakomicie trafiają w klimat naszych czasów. I to zarówno w warstwie prezentującej stan wymiaru sprawiedliwości, tj. sądownictwa, poczynając od zideologizowania (nawet upolitycznienia) sędziów do ferowania wyroków zadowalających władze. Jak i w obrazie zbiorowości, grzęznącej w mrokach świadomości, obezwładnionej strachem, poddającej się prowokacjom i uprzedmiotowionej. To przecież świat w znacznym stopniu nasz, naszego czasu i naszego śnienia, gdy na świat wychodzą czarownice i upiory, korzystające z banicji rozumu i mnożących się podziałów. Rozpoznajemy w dramacie wszystkie podstawowe elementy odżywającego co jakiś czas średniowiecza (...) Słowem – widowisko w warstwie zawartości myślowej, jak i w kształcie stylistycznym należy do trwalszych osiągnięć elbląskiej sceny. Należy też do repertuaru sztuk uwodzicielskich, frasobliwych, odsłaniających psychologiczne źródła zła, mechanizmy odżywające w okresach, gdy rozum śpi. Dzięki wykonawcom rzecz toczy się w dobrym tempie zaś poziom prezentacji jest wyrównany" - fragment recenzji Obezwładnieni strachem Ryszarda Tomczyka.

 

Czarownice z Salem /The Crucible/

Właściciel praw – licencjodawca: The Arthur Miller 2004 Literary and Dramatic Trust

Autor: Arthur Miller • Przekład: Wacława Komarnicka, Krystyna Tarnowska • reżyseria: Jan Buchwald • Premiera: 14-09-2019

03.10 (czwartek), godz. 10.00

05.10 (sobota), godz. 18.00

06.10 (niedziela), godz. 17.00

http://bit.ly/bilety_do_teatru

Dorota Sianożęcka, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
  • Ten Teatr to cały opanowały Czarownice i Czarodzieje.
  • Ktoś kto ma jakieś pojęcie o sztuce teatralnej i nie daj Boże bywał w zachodnio-europejskich teatrach ten wie jedno...teatr w Elblągu to absolutna obraża dla sztuki teatralnej. Czarownice z Salem? Sztuka o makkartyzmie i czarnej liście z lat 50tych ubiegłego wieku. Po kiego grzyba to grać? Jak to ma się do idei współczesności? Czy w ogóle teatr w Elblągu ma jakieś idee? Komuna, beztalencie.
  • Przyjdź i zobacz jak ta ramowa ma się do współczesności. Możesz się zdziwić.
Reklama