UWAGA!

Teraz Dorota Osińska

 Teraz Dorota Osińska

W Elblągu bywa i ma do naszego miasta sentyment. Wydała już trzecią płytę, ale sławna stała się po występie w programie The Voice of Poland, w którym zajęła II miejsce. W marcu w Elblągu na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? wystąpi Dorota Osińska i zaśpiewa piosenki ze swojej najnowszej płyty „Teraz”.

Kompozycja utworów urzekających swą lekkością oraz subtelnością, wprowadzających widza w magiczny świat ludzkich uczuć i... ona, jak sama mówi - śpiewarka czyli dziewczyna do śpiewania - Dorota Osińska urodziła się w 1978 roku we Wrocławiu. Ukończyła Andragogikę i Animację Kulturalną na Uniwersytecie Warszawskim. Występowała na wielu prestiżowych scenach muzycznych i teatralnych w Polsce a także w USA, Kanadzie, Niemczech i Francji. Jej dotychczasowy repertuar tworzyli najwybitniejsi autorzy i kompozytorzy m.in.: Włodzimierz Korcz, Jerzy Satanowski, Zygmunt Konieczny, Magda Czapińska, Jacek Cygan, Ernest Bryll. Śpiewała u boku takich wykonawców jak: Zbigniew Wodecki, Irena Santor, Alicja Majewska, Magda Umer, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Kolberger.
      
       W 2004 roku pod opieką Włodzimierza Korcza nagrała swój debiutancki album pod tytułem „Idę", później w 2010 roku płytę „Kamyk zielony”, a w listopadzie 2013 roku ukazała się jej najnowsza płyta pt. „Teraz”. Jest laureatką wielu ważnych konkursów piosenki, m.in. konkursu na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej, Zamkowych Spotkań „Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie, Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, a nawet OFSS ...Czy to jest kochanie? w Elblągu. Ale głośno zrobiło się o niej na początku 2013 roku gdy oczarowała jurorów ogólnopolskiego programu The Voice of Poland. W kolejnych odcinkach zdobywała również uznanie publiczności, ostatecznie zajmując II miejsce w programie.
       Na jej nowej płycie znalazło się 12 utworów zróżnicowanych pod względem stylu. Krążek rozpoczyna pogodne i optymistyczne "Szaleć", dalej usłyszeć można m.in. chwytający za serce "To nie banał", nastrojową "Piosenkę minimalistyczną" czy lekko folkowy "Song o morzu". Obok nowych utworów znalazła się polska wersja słynnego "Je suis malade" ("Jestem chora") oraz utwór "Biec w nadzieję" w nowej aranżacji.
       - Dorota Osińska bywała już kilkukrotnie w Elblągu, zresztą w 2000 roku wygrała nasz Festiwal, teraz wystąpi jako gwiazda na Koncercie Galowym – opowiada Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. – To będzie na pewno niezwykłe spotkanie – na jednej scenie ci, którzy rozpoczynają artystyczną przygodę, i ta która sukces już osiągnęła, ale kilka lat wcześniej stała na tej samej scenie.
       Z Dorotą Osińską wystąpi jej zespół, w skład którego wchodzą: Paweł Stankiewicz, Piotr Banaszek, Paweł Bomert i Szymon Linette.
      
       Koncert Doroty Osińskiej odbędzie się 23 marca o godz. 18 w ramach Koncertu Galowego podczas XVIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? Rezerwacja i zakup biletów on – line na stronie
      
       Sponsor główny: Grupa LOTOS
       Patroni medialni: Tygodnik Przegląd, Kultura Online, TVP Olsztyn, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Dziennik Elbląski, Telewizja Elbląska, RMF Classic - współpraca redakcyjna.

      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...