UWAGA!

Tętnica - siła wspólnego tworzenia

Elbląg, Tętnica - siła wspólnego tworzenia

Cztery plenerowe występy w czterech różnych miejscowościach – od 28 do 31 sierpnia w Przezmarku, Janowie, Kaczym Bagnie i Kadynach będzie można zobaczyć spektakl „Tętnica”, który powstał w ramach projektu „Wrośnij w to”, realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Wstęp wolny.

Aktorami są uczestnicy projektu, młodzi ludzie z grupy teatralnej Skrupcie się działającej przy CSE „Światowid” w Elblągu i młodzież z Oleśna. Oni właśnie przez dziewięć dni, w stodole zwanej Stodolarnią w Oleśnie, poddawali się twórczemu treningowi.
       – Dzięki tym warsztatom na nowo odkrywam możliwości mojego ciała i robię rzeczy, o których kiedyś bym nie pomyślała – mówiła uczestniczka projektu Iga Radomska.
       Warsztaty teatralne, chodzenia na szczudłach, arteterapii, tworzenia baniek, instalacji przestrzennych, artystycznego malowania stodoły, białego śpiewu, animacji poklatkowej, kostiumowo-scenograficzne, teatru tańca, tego wszystkiego doświadczyli podczas krótkiego pobytu w małej wiosce. Był to czas niezwykle intensywny, ale równocześnie niezwykle kreatywny.
       – Każdy z nas jest odrębny i indywidualny. Wspólne bycie, wspólne tworzenie pozwoliło nam się uwolnić, pozwoliło odkryć nam nowe możliwości, stworzyć nową przestrzeń do dialogu, wymiany… Staliśmy się jak jedna tkanka – mówią o spektaklu uczestnicy projektu. – Staliśmy się tętnicą. I o tym jest nasz spektakl, o chęci i potrzebie bycia razem.
       Reżyserem spektaklu jest Michał Ratajski - tancerz, performer, choreograf, pasjonat tradycyjnych form sztuk walki i Kontakt Improwizacji, dyplomowany instruktor tańca współczesnego, stypendysta Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Najpierw poprowadził warsztaty teatru tańca, później wspólnie z młodzieżą pracował nad spektaklem.
       – Żeby zaistniało coś większego, opcja wymiany, dialogu, poziom komunikacji, sama jednostka, to za mało, konieczna jest świadoma współpraca. Tu i teraz - wystarczy obudzić w sobie ciekawość i gotowość na spotkanie – opowiadał o „Tętnicy”.
      
       Zdjęcia z projektu dostępne są na facebookowej stronie „Wrośnij w to”.
      
       Wszystkie spektakle odbędą się w plenerze.
       Harmonogram:
       28 sierpnia (wtorek) Przezmark, godz. 21
       29 sierpnia (środa) Janów, godz. 21
       30 sierpnia (czwartek) Kacze Bagno, godz. 21
       31 sierpnia (piątek) Kadyny (plaża), godz. 21
       Wstęp wolny.
      
       Obsada: uczestnicy projektu „Wrośnij w to”
       Reżyseria: Michał Ratajski
       Pieśni: przygotowanie Alicja Ruczko
       Plakat: Kuba Qbi Strumiński
       Koordynator projektu: Edyta Machul
      
       Spektakl powstał w ramach projektu „Wrośnij w to” realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu przy współpracy ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Wsi "Oleśno - wieś z pomysłem".
      
       Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama