UWAGA!

Tomaszewski o Stachurze

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu zaprasza dziś na spotkanie z literaturoznawcą dr Feliksem Tomaszewskim poświęcone Edwardowi Stachurze, legendzie i idolowi młodzieży lat 80.

Dr Feliks Tomaszewski jest pracownikiem Zakładu Teorii Literatury Uniwersytetu Gdańskiego i Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu. Tematem jego badań naukowych jest twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego oraz problematyka śmierci w twórczości Stanisława Grochowiaka. Tomaszewski jest autorem książek „Magia literatury” i „Skrzydła (nie) połamane” oraz redaktorem książki „4 x Nobel”.
     Spotkanie poświęcone będzie Edwardowi Stachurze. Przedmiotem analizy dr Feliksa Tomaszewskiego będzie fragment utworu Stachury „Missa Pagana” – Prefacja.
     Spotkanie odbędzie się dziś o godz. 17 w Bibliotece Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ przy ul. Czerniakowskiej 22. Wstęp wolny.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Miałem przyjemność uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez dr. Tomaszewskiego - genialny wykładowca i na pewno warto się wybrać na to spotkanie.
 • Ja również uczestniczyłam w prowadzonych przez dra Tomaszewskiego wykładach, jego spojrzenie na niektóre utwory, analiza - zadziwiają...Jest chlubą elbląskiej PWSZ!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  magdalena(2006-03-28)
 • Wspaniały wykładowca, na jego zajecia chodzić ma się po prostu ZASZCZYT - pozdrawiam!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  voophrooo(2006-03-28)
 • Mała uwaga natury ortograficznej... w mianowniku liczby pojedynczej skrót, w którym ostatnia litera jest jednocześnie ostatnią literą słowa piszemy bez kropki na końcu, np. płk (pułkownik), dr (doktor) itp. W przypadkach zależnych (innych niż mianownik), gdy ostatnia litera NIE jest ostatnią literą słowa, należy zapisać skrót z kropką na końcu, np. Szkoła im. płk. Wałęsy, Wspomnienia dr. Edelmana itp. Jako, że zaproszenie dotyczy dr. Tomaszewskiego, filologa polskiego, warto byłoby przez grzeczność samą napisać bezbłędnie.
Reklama