UWAGA!

Traktat o kłamstwie

 Elbląg, Traktat o kłamstwie
fot. Anna Dembińska

Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal - brzmi popularne powiedzenie. Marcin Tomasik i Ewelina Bemnarek wspomagani przez Artura Hauke i Martę Masłowską na scenie elbląskiego „Sewruka“ toczą słowny pojedynek. W naszym teatrze miała miejsce premiera „Kłamstwa“ Floriana Zellera. Zobacz zdjęcia.

Dwie pary przyjaciół spotykają się na kolacji. I od pierwszych zdań wypowiedzianych ze sceny mamy pewność, że cała czwórka „ma coś za uszami“. I podobnie jak bohaterowie zastanawiamy się, które zdanie jest prawdą, a które kłamstwem.

Kolejna premiera Teatru im. A. Sewruka w Elblągu („Kłamstwo“ Floriana Zellera) jest swoistym traktatem o kłamstwie. Fabuła (dość przewidywalna) jest tylko pretekstem do rozważań, czy warto zawsze mówić prawdę, czy też kłamstwo w imię zachowania pozorów nie jest lepszym rozwiązaniem. Ewelina Bemnarek (Alice), Marta Masłowska (Laurence), Marcin Tomasik (Paul), Artur Hauke (Michel) nie dają łatwej odpowiedzi. Często łamiąc „czwartą ścianę“ swoje kwestie kierują tak naprawdę do widowni każąc jej zastanowić się czy i oni „nie mają czegoś za uszami“.

Reżyserem spektaklu jest Paweł Szkotak, który na elbląskiej scenie zrobił już „Amadeusza“ i „Cabaret“. Warto zwrócić uwagę na wykorzystanie w spektaklu multimediów, za które odpowiadał Mateusz Kokot. W „Kłamstwie“ pozwoliły na swoiste rozszerzenie formuły spektaklu.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama