UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trio Ambassador w Elblągu

 
Elbląg, Trio Ambassador w Elblągu

Trio Ambassador tworzą Momir Novakovic - serbski akordeonista, Maristella Patuzzi – szwajcarsko-włoska skrzypaczka i Barbara Misiewicz – polska – elbląska – wiolonczelistka. To troje młodych ludzi, którzy poznali się podczas studiów w Conservatorio della Svizzera italiana w Lugano. W niedzielę, 31 lipca, będzie można ich usłyszeć w Bażantarni w ramach XIX Letniego Salonu Muzycznego. 

Trio ma swoją bazę w Szwajcarii, gdzie w 2011 roku otrzymało nagrodę „Ambassador Club Lugano 2011”, i skąd grupa wzięła swoją nazwę.
       Koncertowali między innymi na Spotkaniach Muzycznych w Morcote, Ceresio Estate, Concerts in San Martino, Ticino Musica, na rozdaniu nagród „Youth in Science” na Uniwersytecie Włoskiej Szwajcarii w Lugano, na Uniwersytecie w Luzern i w „Rolex Learning Center” w Lausanne. Występowali też w Niemczech (dla Bugari Armando), we Włoszech (Stowarzyszenie Koncertów w Mediolanie), we Francji i w Serbii, gdzie zagrali dla Księżniczki Jugosławii - Elizabeth.
       „Trio Ambassador” współpracuje z kilkoma kompozytorami, którzy specjalnie dla nich komponują, a zespół tworzą:
      
       Momir Novakovic urodził się w Loznicy w Serbii, gdzie w wieku 9 lat zaczął grać na akordeonie a po 3 latach na bajanie. Ukończył z najlepszymi wynikami jedną z najbardziej prestiżowych serbskich szkół akordeonu – Szkołę Muzyczną Kragujevac, gdzie uczył się u prof. Miljana Bjeletica. a następnie studiował w klasie Maestro Lesława Sikorskiego (Polska) w Conserwatorio della Svizzera w Lugano (Szwajcaria). Swoje umiejętności doskonalił również pod kierunkiem prof. Jurija Szyszkina (Rosja), prof. Mika Väyrynena (Finlandia) i prof. Radomira Tomica (Serbia). Brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach i wygrał większość z nich. Najważniejsze z nich to: Międzynarodowy „Star Ways” w Kragujevac w Serbii, konkurs Republiki Serbii, Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Belgradzie oraz „Cita di Castelfidaro” we Włoszech. W 2008 roku zdobył „CIA Coupe Mondiale” w Glasgow.
       Maristella Patuzzi edukację muzyczną rozpoczęła mając cztery lata ucząc się gry na skrzypcach i fortepianie. Mając siedemnaście lat uzyskuje dyplom z wyróżnieniem w klasie skrzypiec w Konserwatorium Giuseppe Verdiego w Mediolanie, pod kierownictwem Roberto Valtancoli a przy wsparciu Fundacji Ambrosoli Pierino w Zurychu. Swoje umiejętności doskonaliła m.in. u Susanne Holm i Massimo Quarta. W 2005 roku uzyskała stypendium w klasie Miriam Fried na Indiana University, Bloomington, gdzie od 2006 roku, studiowała pod kierunkiem Marka Kaplana. W 2009 roku studiowała u Siergieja Krilova a w 2011 w Konserwatorium włoskim Szwajcarii pod kierunkiem Carlo Chiarappa uzyskała tytuł Master of Arts w klasie skrzypiec. Mając zaledwie jedenaście lat nagrała Ravela „Tzigane” dla włoskojęzycznej szwajcarskiej telewizji a w 2000 roku nagrała dla Sony swoją pierwsza płytę - live . Od 2002 roku występowała jako solistka z różnymi orkiestrami, takimi jak Orkiestra Włoska w Szwajcarii, Padwa i Wenecja Euganejska, Indiana University, z Orkiestrą Symfoniczną Adelphi Long Island w Nowym Jorku, z Orkiestrą Kameralną Lucerna, Mitteleuropa Orchestra "Lorenzo da Ponte" i Philharmonia Orchestra w Londynie. W 2013 roku występowała i nagrała premierowy Koncert na skrzypce i smyczki Manuela De Sica, Auditorium Paganiniego w Parmie, z orkiestrą Arturo Toscaniniego pod dyrekcją Flavio Emilio Scogna; Koncert wydany w formie CD w 2014 roku przez Brilliant Classics.
       W styczniu 2015 roku zostały opublikowane dwie monograficzne płyty: Brilliant Classics płyta poświęcona muzyce Blocha wykonywana w duecie z ojcem, Mario Patuzzi i rejestrowana w Auditorium CSR. Druga poświęcona Piazzolli, zatytułowana "Intimamente Tango" nagrana przez Decca (Universal Music) a wykonana wspólnie z harfistką Floraleda Sacchi. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Występowała na Progetto Martha Argerich, Międzynarodowego Festiwalu Rostropowicz w Baku, Les Classiques de Villars-sur-Ollon, Mito Settembre Musica w Mediolanie, Turynie, wspólnie z Bergamo Quartet i Octobre Musical de Carthage. Obecnie gra na Stradivari Ex Bello 1687 a instrument pożyczył artystce prywatny kolekcjoner.
       Barbara Misiewicz urodziła się w Elblągu i tu rozpoczęła naukę w gry na wiolonczeli w klasie w klasie znakomitego pedagoga prof. Olega Studnickiego w elbląskiej szkole muzycznej. Kolejnym etapem Jej życia muzycznego były studia muzyczne na Royal Scottish Academy of Music and Drama w Glasgow uzyskując tytuł Bachelor of Music i Postgraduate Diploma w klasie profesora Johannesa Goritzkiego. Ukończyła też studia mistrzowskie w konserwatorium w Szwajcarii.
       Minione lata przyniosły jej wiele sukcesów: nagrodę Ian D Watt I Dunbar Gerber w dziedzinie muzyki kameralnej, finał prestiżowego konkursu Governor’s Recital Prize Królewskiej Akademii, a także nagrodę w dziedzinie „najlepszy muzyk orkiestrowy” za rok 2007/ 2008. Została też zaproszona na festiwal wiolonczelowy Cello Biennale w Amsterdamie, gdzie zagrała przed Nathanielem Rosen (czołowy przedstawiciel gry wiolonczelowej w Stanach Zjednoczonych, uczy w Manhattan School of Music). Była solistką na otwarciu Kelvingrove Museum uczęszczanym przez Królową Elżbietę II, jest regularnie zapraszana na Cantilena Festival na wyspie Islay, gdzie gra u boku profesorów z Akademii Królewskiej.
       Młoda wiolonczelistka powiększała swoje umiejętności i doświadczenia bardzo aktywnie także poza Akademią, co przyniosło jej współpracę z Młodzieżową Orkiestrą Unii Europejskiej, a także z prestiżową brytyjską orkiestrą Britten Pears. Ma już za sobą praktyki w profesjonalnych orkiestrach brytyjskich: The Scottish Ensemble, Scottish Opera, a także Royal Scottish National Orchestra.
       Pojawiła się u boku amerykańskiego rapera Kanye West grając w kwartecie smyczkowym przed ponad 100 tysięczną publicznością w największej sali koncertowej Szkocji - SECC. Zagrała na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Fringe w Edynburgu a następnie miała swój debiut solowy w Edynburgu, gdzie zagrała koncert wiolonczelowy Elgara. Przez kilka lat była też asystentką znakomitej argentyńskiej pianistki Marthy Argerich a ramach festiwalu muzycznego w Ticino (Szwajcaria).
       Pomysł tego niekonwencjonalnego doboru instrumentów umożliwia proponowanie publiczności bardzo różnorodnej muzyki od klasycznej do lekkiej, od Bacha do Piazzolli, poprzez Szostakowicza i Gubaidulinę, a także od opery do ścieżek filmowych ważnych dzieł kina, a także muzyki folklorystycznej.
       W niedzielnym koncercie wysłuchamy zarówno sonatę a-moll Tomaso Albinoniego, “Lato” Antonio Vivaldiego jak i kompozycje kompozycje własne czy ludowe rytmy bałkańskie
       W tym roku, z okazji jubileuszu 50-lecia Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, patronatem honorowym objął Letni Salon Muzyczny Prezydent Elbląga Witold Wróblewski a nasz projekt realizowany jest przy współudziale finansowym samorządu miasta Elbląg.
      
       Na widzów czeka też po raz ostatni konkurs - niespodzianka związany z obchodami Roku Sienkiewiczowskiego a jak niespodzianka to i atrakcyjne nagrody.
       Zapraszamy do muszli koncertowej w Bażantarni, początek koncertu godz. 17, wstęp wolny.
      
      
Patronat nad wydarzeniem objęła Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl
Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama