UWAGA!

Trwanie w Galerii El

 Elbląg, Dyrektor Galerii El Zbyszek Opalewski przedstawia artystów prezentujących swoje prace na wystawie
Dyrektor Galerii El Zbyszek Opalewski przedstawia artystów prezentujących swoje prace na wystawie

Czy dzisiaj, kiedy burzliwie i błyskawicznie rozwijają się nowe teorie artystyczne, awangarda eksperymentuje, a słowo "twórczość" oznacza nieomal synonim laboratorium, gdzie trwa poszukiwanie nowych mediów i budowa nowych środków wyrazu (...), jest jeszcze sens mówienia o sztuce? – napisał Jerzy Kamrowski w katalogu do wystawy „Trwanie”, która prezentowana jest w Galerii El.

Od ubiegłego czwartku w Galerii El możemy obejrzeć wystawę pt. „Trwanie” przygotowaną przez artystów z Trójmiasta, m.in. Beatę Białecką, Krzysztofa Cybulskiego, Józef Czerniawskiego, Henryka Cześnika... Prace wykonane są tradycyjnymi technikami – w galerii prezentowane jest malarstwo sztalugowe, tkanina artystyczna, grafika warsztatowa czy klasyczna rzeźba.
     - Nikt nie nakazał pogardy dla tradycyjnych środków wyrazu – twierdzi Jerzy Kamrowski. - Wystarczy przecież, że współczesny artysta będzie przeobrażać rzeczywistość. Sam bierze odpowiedzialność za środki swojej ekspresji, a obraz sztalugowy jeszcze i dzisiaj może stanowić pole rozstrzygnięć problemów estetycznych, etycznych, formalnych czy ideowych, jeszcze ciągle może pozostać sposobem szczególnego poznawanie świata bez względu na to, jaki rodzaj twórczości został określony i uznany za godny uwagi, podziwu czy uznania.
     Twórcy prezentujący swoje prace w Galerii El uważają, że w obrębie takiej formy prezentacji jest wciąż szansa na wyjście poza przyzwyczajenia i ucieczkę od starych, klasycznych i akademickich wzorów.
     - Jednocześnie jednak przedstawione prace mówią o próbach transcendencji, o możliwościach wyjścia poza to, co przez naturę, uwzględniając niejednoznaczność, niedopowiedzenie, pewną niewiadomą, która z trudem poddaje się interpretacji pociągając niespokojną tajemnicą – napisał Kamrowski.
     Bilety na wystawę kosztują 1.50 i 3.00 zł, a oglądać ją można od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 18.00, a w niedziele od 10.00 do 17.00.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama