UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trwanie w Galerii El

Elbląg, Dyrektor Galerii El Zbyszek Opalewski przedstawia artystów prezentujących swoje prace na wystawie
Dyrektor Galerii El Zbyszek Opalewski przedstawia artystów prezentujących swoje prace na wystawie

Czy dzisiaj, kiedy burzliwie i błyskawicznie rozwijają się nowe teorie artystyczne, awangarda eksperymentuje, a słowo "twórczość" oznacza nieomal synonim laboratorium, gdzie trwa poszukiwanie nowych mediów i budowa nowych środków wyrazu (...), jest jeszcze sens mówienia o sztuce? – napisał Jerzy Kamrowski w katalogu do wystawy „Trwanie”, która prezentowana jest w Galerii El.

Od ubiegłego czwartku w Galerii El możemy obejrzeć wystawę pt. „Trwanie” przygotowaną przez artystów z Trójmiasta, m.in. Beatę Białecką, Krzysztofa Cybulskiego, Józef Czerniawskiego, Henryka Cześnika... Prace wykonane są tradycyjnymi technikami – w galerii prezentowane jest malarstwo sztalugowe, tkanina artystyczna, grafika warsztatowa czy klasyczna rzeźba.
     - Nikt nie nakazał pogardy dla tradycyjnych środków wyrazu – twierdzi Jerzy Kamrowski. - Wystarczy przecież, że współczesny artysta będzie przeobrażać rzeczywistość. Sam bierze odpowiedzialność za środki swojej ekspresji, a obraz sztalugowy jeszcze i dzisiaj może stanowić pole rozstrzygnięć problemów estetycznych, etycznych, formalnych czy ideowych, jeszcze ciągle może pozostać sposobem szczególnego poznawanie świata bez względu na to, jaki rodzaj twórczości został określony i uznany za godny uwagi, podziwu czy uznania.
     Twórcy prezentujący swoje prace w Galerii El uważają, że w obrębie takiej formy prezentacji jest wciąż szansa na wyjście poza przyzwyczajenia i ucieczkę od starych, klasycznych i akademickich wzorów.
     - Jednocześnie jednak przedstawione prace mówią o próbach transcendencji, o możliwościach wyjścia poza to, co przez naturę, uwzględniając niejednoznaczność, niedopowiedzenie, pewną niewiadomą, która z trudem poddaje się interpretacji pociągając niespokojną tajemnicą – napisał Kamrowski.
     Bilety na wystawę kosztują 1.50 i 3.00 zł, a oglądać ją można od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 18.00, a w niedziele od 10.00 do 17.00.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama