UWAGA!

Turniej wiedzy o...teatrze greckim

Już po raz osiemnasty odbędzie się Turniej Wiedzy o Teatrze im. Stanisława Franczaka. Tematem tegorocznej edycji będzie "Teatr antycznej Grecji". Zgłoszenia drużyn szkolnych przyjmowane będą do 20 kwietnia.

Turniej organizują wspólnie Teatr Dramatyczny i Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu. W zmaganiach mogą uczestniczyć uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
     - Każda szkoła może być reprezentowana przez dwie 3-osobowe drużyny, które po testach kwalifikacyjnych mogą przejść do finału - wyjaśnia Tomasz Walczak z elbląskiego teatru, przedstawiciel organizatorów. - Młodzież będzie musiała wykazać się znajomością historii teatru powszechnego, teatru elbląskiego oraz teatru antycznego. Zawodników obowiązuje również ogólna znajomość pojęć teatralnych. Zmagania drużyn oceniać będzie jury, w którym zasiądą aktorzy, teatrolodzy i krytycy teatralni.
     Drużyny mogą zgłaszać chęć udziału w turnieju na kartach zgłoszeniowych zawierających: nazwę i adres szkoły, nazwisko opiekuna, nazwisko i adresy uczestników, pieczątkę szkoły i podpis dyrektora oraz opiekuna. Półfinałowe zmagania odbędą się w maju.
     Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 kwietnia 2004 r.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama