UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Turniejowe zmagania z teatrem

Zakończył się XVII Turniej Wiedzy o Teatrze im. Stanisława Franczaka. Finałowe rozgrywki wygrali uczniowie V LO oraz gimnazjaliści z "piątki". Nagrody zostaną wręczone podczas majowej gali, która odbędzie się w Teatrze Dramatycznym w Elblągu.

Pomysłodawcą Turnieju Wiedzy o Teatrze i organizatorem dziewięciu jego edycji był Stanisław Franczak, kierownik literacki elbląskiego teatru. Śmierć przerwała jego pracę. Od sześciu lat Turniej organizuje Ośrodek Kultury Teatralnej, którym kieruje Tomasz Walczak oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu.
     - Z roku na rok przybywa drużyn, chętnych do wzięcia udziału w Turnieju - mówi Tomasz Walczak. - W tym roku w półfinałowych zmaganiach wzięło udział 13 reprezentacji szkół średnich i 11 reprezentacji gimnazjów.
     Do finału, który odbył się w dniach 28-29 kwietnia na Dużej Scenie elbląskiego teatru, zakwalifikowało się osiem drużyn reprezentujących elbląskie szkoły średnie i pięć reprezentujących gimnazja.
     Finaliści odpowiadali na pytania teoretyczne związane z historią teatru w Polsce. Jednak tematem przewodnim tegorocznej edycji Turnieju było życie i twórczość Aleksandra Fredry.
     - Uczniowie musieli wykazać się znaczną wiedzą z tego zakresu - dodaje Tomasz Walczak. - I udało im się to znakomicie. Szczególnie wysoki poziom zaprezentowali licealiści.
     Ponadto w finale drużyny przedstawiały scenki fredrowskie oraz musiały zaprezentować swoje zdolności charakteryzatorskie. Nowością w tegorocznej edycji Turnieju było zadanie wykonania plakatu lub afiszu teatralnego.
     W kategorii szkół średnich najlepsza okazała się drużyna V LO (Karolina Wesołowska, Michał Chabowski, Rafał Mróz), która pracowała pod okiem Agnieszki Jurewicz. Za nią uplasowały się dwie reprezentacje: I LO i III LO.
     W kategorii szkół gimnazjalnych jurorzy najwyżej ocenili drużynę Gimnazjum nr 5 (Aneta Gmitrzuk, Kamila Tkaczuk, Ewelina Gołębiewska), która pracowała pod okiem Haliny Ciecierskiej. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Gimnazjum nr 2 i nr 8.
     Oficjalne ogłoszenie wyników XVII Turnieju Wiedzy o Teatrze i wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się w maju podczas gali w Teatrze Dramatycznym.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama