UWAGA!

Tylko teraz Baltic Cup taniej

 
Elbląg, Tylko teraz Baltic Cup taniej
fot. nadesłana

Międzynarodowa komisja sędziowska, najlepsi tancerze z kilkunastu krajów, a także wiele dodatkowych atrakcji - „Światowid” przygotowuje się do realizacji 13. edycji jednego z największych turniejów tańca w regionie Morza Bałtyckiego. Jednocześnie cały czas trwa promocja biletów na Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup. Bilety w okazyjnej cenie można kupować do 15 września.

– W tej chwili trwa przedsprzedaż biletów promocyjnych to okazja dla tych, którzy na pewno wiedzą, że w „Baltic Cup” będą uczestniczyć, mało tego oni już na ten festiwal czekają – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, organizator Baltic Cup. – To tancerze, ich rodziny, zapaleni miłośnicy tańca z całej Polski i nie tylko. Co roku staramy się dać im okazję do wcześniejszego zakupu biletów.
      
       Ale przede wszystkim to promocja dla elblążan, którzy co roku tę imprezę odwiedzają i zachęta do uczestniczenia w kolejnych edycjach, bo Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup" to jeden z największych międzynarodowych turniejów tańca w regionie Morza Bałtyckiego. Jego pomysłodawcą był Norweg Tor Floysvik, który skupił wokół tej idei partnerów z Polski, Szwecji, Litwy. Gospodarzem pierwszego pucharu Bałtyku był Elbląg. I od kilkunastu lat Festiwal organizowany jest w Elblągu przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid"..
      
       Festiwal spośród innych wyróżnia jego oprawa – muzyka podczas Gali finałowej jest grana na żywo przez 30 osobową Orkiestrę Filharmonii z Grodna z towarzyszeniem wokalistów, a w pokazach prezentują się gwiazdy światowego formatu.
       W chwili obecnej trwają prace nad ostatecznym programem Festiwalu.
      
       – Mamy w tym roku dwa najważniejsze turnieje z punktu widzenia tanecznego - WDSF World Open Standard i Latin. To ogromny prestiż. To również gwiazdy tańca sportowego startujące elbląskim turnieju, co świadczy o jego randze – opowiada Antoni Czyżyk. – Planujemy oczywiście pokazy specjalne, jakie? Zdradzimy wkrótce, na pewno będą związane z szeroko pojętym tańcem, akrobatyką...
      
       A na ekranie kina od 10 do 23 sierpnia można zobaczyć film „Mistrz tańca powraca”. Oprócz tancerza - Slavika Krykliwego, który jest głównym bohaterem, występują w nim Joanna Leunis i Michał Malitowski. Ta para dwukrotnie zdobyła mistrzostwo świata par zawodowych w tańcach latynoamerykańskich, a w 2005 roku tańczyła na pokazach podczas elbląskiego Festiwalu Tańca Baltic Cup. Michała Malitowskiego polscy telewidzowie mogli poznać jako jurora programu „Got to dance”, wyświetlanego w telewizji Polsat.
      
       Bilety na Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup" można kupić w kasie CSE „Światowid" w cenie promocyjnej do 15 września lub do wyczerpania ilości biletów promocyjnych. Cena promocyjna wynosi 20 złotych. Cena biletu po okresie promocyjnym - 30 zł. Cena biletów do stolika nie podlega promocji i wynosi 70 zł.
      
       Sponsorem Głównym Festiwalu jest Grupa LOTOS SA.

      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Promocyjnie też nie kupie.
 • Mnie też "przejadły" się te tańce. Rok w rok, to samo. Sztuczne uśmiechy, nienaturalnie powyginane sylwetki, pseudorywalizacja. Już lepsze jest kino, nawet wtedy, gdy sąsiad pożera drugie wiadro popcornu.
 • Zgadzam się z opiniami powyżej. Dość sztucznych tańców, pseudorywalizacji i towarzystwa wzajemnej adoracji. Ten czas można spędzić przyjemnie i ciekawie. Imprezy jantarowskie odchodzą do lamusa. Ludzie to widzą, bo na widowni głównie siedzą rodzice tańczących.
 • A ja ide .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_59320(2012-08-13)
 • Może wreszcie spuszczą powietrze i sami przyznają, że to zabawa dla młodych ludzi i nic więciej. Tylko dlaczego to tyle kasztuje!!!!!
Reklama