UWAGA!

Uwolnij swoje książki

Elbląg, Uwolnij swoje książki
fot. nadesłana

Święto Wolnych Książek – które w tym roku przypada 12 czerwca – to świetna okazja, aby posprzątać swoje półki i zdecydować, które z pozycji jedynie zalegają nam na regałach. To czas, w którym łączą się wszyscy entuzjaści literatury i dzielą się radością, jaka płynie z czytania książek.

Bookcrossing w Polsce działa od 2003 roku i z każdym kolejnym rokiem zyskuje coraz większą popularność. Jest to wspaniała inicjatywa, dzięki której możemy szerzyć czytelnictwo, wymieniać się książkami oraz doświadczeniami. Punkty bookcrossingowe mieszczą się dziś praktycznie w każdym mieście i zachęcają mieszkańców do wymiany oraz wspólnych rozmów o literaturze.
       - Przypominamy, że na parterze Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” również mieści się punkt bookcrossingowy, do którego przez cały rok można przynosić przeczytane już przez siebie pozycje – mówi Justyna Kozłowska-Dyrla, kierownik Działu Relacji Społecznych. – W zamian można zabrać inne książki, które nas zainteresują.
       Warto więc „uwolnić” książki, które zalegają nam na półce i tym samym sprawić przyjemność innym.
       - Wybór jest duży, znajdują się tu pozycje różnorodnych gatunków oraz w różnych językach, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Justyna Kozłowska-Dyrla. - Mamy nadzieję, że w CSE „Światowid” półka zawsze będzie pełna, a mieszkańcy każdego dnia będą mogli znaleźć coś dla siebie.
       Książki można zostawić w punkcie bookcrossingowym znajdującym się po lewej stronie od wejścia głównego, przy tablicy informacyjnej CSE „Światowid”, albo przynosić do pokoju obok (nr 28) w godzinach od 8 do 16.
      
Magdalena Wójcik, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama