UWAGA!

Vivaldi, jakiego nie znacie

 Elbląg, Vivaldi, jakiego nie znacie
fot. RG

Muzyczne motywy z „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego znają chyba wszyscy. A jak brzmią w nowocześniejszej aranżacji? O tym mogli przekonać się melomani, którzy wybrali się na niedzielny koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej do szkoły muzycznej. Zobacz zdjęcia.

Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych wypełnia się do ostatniego miejsca włącznie z dostawkami. Elbląska Orkiestra Kameralna w nowy rok weszła, można powiedzieć, z podwójnym przytupem. W pierwszej części koncertu "Vivaldisco" mogliśmy usłyszeć klasyczne wykonanie „Czterech pór roku”, a ton orkiestrze nadawała solistka Paula Preuss.

W drugiej części pierwsze skrzypce grała dyrektor EOK Karolina Nowotczyńska, która wspólnie z orkiestrą zmierzyła się ze współczesną wersją dzieła Vivaldiego, przygotowaną przez brytyjskiego kompozytora Maxa Richtera, tworzącego muzykę m.in. do seriali takich jak „Peaky Blinders” czy „Black Mirror”. Muzyce towarzyszyły wideoprezentacje, które nadały koncertowi dodatkowego klimatu. To były dwie godziny wyjątkowej podróży po dziełach najsłynniejszego księdza w historii muzyki zarówno w oryginalnym jak i XXI-wiecznym duchu.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

 

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Elbląski chór Cantata ma okazję wystąpić na nowojorskiej scenie. Ta zaprosiła elblążan do udziału we wspólnym wykonaniu Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta. By skorzystać z tego wyróżnienia, chórzyści muszą zebrać pieniądze na ten wyjazd. Liczą na pomoc mieszkańców. 200 000 zł. Daliscie na WOSP teraz pora zbierac na wyjazd. To tylko 2zl od osoby.
 • Najpierw to chór cantata powinien zebrać na aparaty słuchowe i lekcje śpiewu bo z jednym i drugim kiepsko. "Idź pan wstydu oszczędź,,," naeet jak uzbieracie te pieniadze to tylko sie skompromitujecie. Co najwazniejsze brawo za poziom "intelektualny" autora komentarza ktory pod relacją z koncertu EOK wrzuca komentarz żebrajacy o kasę...
 • Brawo EOK ! ŚWIETNY koncert ! Jak zawsze sie nie zawiodłem ! Ulubiony Vivaldi! Cantata wieeelki minus za ten komentarz....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  Meloman(2020-01-13)
 • Jak zawsze sie nie zawiodłam. Dziękuję ! :)
 • Dziękuję że mogłam przeżyć 4 pory roku w 2 godz . Brawa za oprawę i efekty a MUZYKA ! Cos wspaniałego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Elblzanka(2020-01-13)
 • Dziwne że trąbiliście o 150 tys zl . a juz jest 200 tys. zł ??!! Wstyd i żenada
 • Piękny koncert.
 • EOK dziękuję za świetny koncert
 • Brawo do całej Orkiestry i dla Solistek ! :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  jakzawszeniezawodni(2020-01-13)
 • Dziękujemy za możliwość obcowania z kulturą i świetną muzyką na światowym poziomie. Dziękujemy że promujecie Elbląg i jesteście silną wizytówką Elbląga. Jestem dumna że Elbląg ma taka Instytucję jaką jest Orkiestra. Jedyna słuszna. BRAWO ! Świetny koncert !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  EOK-owa wielbicielka(2020-01-13)
 • Myślę że jako Osoba chodzącą na każdy koncert odkąd Orkiestra istnieje powinna być jeszcze bardziej doceniana nie mam na myśli tylko aspektów finansowych. Miasto jak i inne instytucje powinny się skupić na tym aby umacniać jeszcze bardziej Silną, Świetnie Grającą na wysokim poziomie Orkiestrę. Elbląg jest dumny !
 • Żenada po prostu. .. .dajcie już sobie spokój. ..
Reklama