UWAGA!

W Bażantarni zabrzmią piosenki Grechuty

 Elbląg, Od lewej: Marcin Tomasik, Beata Przewłocka, Lesław Ostaszkiewicz i Marta Masłowska
Od lewej: Marcin Tomasik, Beata Przewłocka, Lesław Ostaszkiewicz i Marta Masłowska (fot. Teatr im. A. Sewruka)

W najbliższą niedzielę 5 lipca w muszli koncertowej w Bażantarni, usłyszymy znane i lubiane utwory Marka Grechuty - artysty ponadczasowego; od słynnego „Tanga Anawa” poprzez „Niepewność”, „Świat w obłokach” po „Gdzieś w nas”.

To będzie pierwszy koncert tegorocznego XXIII Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2020. W muszli koncertowej usłyszymy utwory Marka Grechuty w interpretacji aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka: Marty Masłowskiej, Beaty Przewłockiej, Lesława Ostaszkiewicza i Marcina Tomasika. Po raz pierwszy na elbląskiej scenie zabrzmiały one w spektaklu „A-na-wa-s spłyną obłoki” w reżyserii Andrzeja Ozgi. Początek koncertu o godz. 17. Wstęp wolny. 

 

Marta Masłowska – aktorka Teatru im. A. Sewruka od 2002 r. W 2016 r. otrzymała Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. Tworzy wyjątkowe i niezapomniane kreacje, np. Christine w My, dzieci z Dworca Zoo, Natalii Stiepanowej w Oświadczynach, rola we Wszystko o kobietach. Wszystko o mężczyznach a ostatnio, jako „bojowa” Kasia z Igraszek z diabłem. Tegoroczna laureatka „Aleksandra” - nagrody za najlepszą kobiecą rolę roku.

 

 Beata Przewłocka – aktorka Teatru im. A. Sewruka od 1996 r. wcześniej pracowała w teatrach w Tarnowie, Legnicy i Częstochowie. W 2008 r. otrzymała Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. Publiczność pamięta ją z wyjątkowych ról w spektaklach, m.in. Cafe Sax, Edith i Marlene, Skiz czy ostatnie realizacje: Helgi Gerhart z ‘Allo ’Allo czy Barbary Smith z Mayday 2. Czterokrotnie nagrodzona Aleksandrem za najlepsze kobiece role roku i w plebiscycie na najpopularniejszego aktora. Wśród nagród m.in. „Duża Ogródkowa Nagroda Jury” i „Duża Ogródkowa Nagroda Publiczności” podczas XIV Konkursu Teatrów Ogródkowych w Warszawie za “Cafe Sax” reż. C. Domagała ora wyróżnienie za spektakl “Narkomanka” reż. B. Wyszomirski podczas I Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych – Twórczości Profilaktyczno-Alternatywnej OF-TPA w Warszawie (2004).

 

Lesław Ostaszkiewicz – aktor Teatru im. A. Sewruka od 1990 r. Był reżyserem spektakli „Bajki samograjki”, „Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) „ oraz współpracował z Mirosławem Siedlerem przy reżyserii spektaklu „Jak Piekarczyk chwat Elbląg uratował”. Otrzymał nagrodę Marszałka Warmińsko-Mazurskiego (2003), Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej (2007). Laureat „Aleksandra” za rolę Papkina w „Zemście” (2005) oraz w kategorii Najpopularniejszy Aktor (2014). Najmłodszych widzów ujął natomiast swoją rolą… złej Wiedźmy w „Czarodziejskim krzesiwie”.

 

 Marcin Tomasik – aktor Teatru im. A. Sewruka od 2001 r. W 2014 r. otrzymał Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. Jeden z najczęściej występujących w spektaklach muzycznych aktor elbląskiego zespołu. Jego charakterystyczny wokal znamy szczególnie z takich spektakli jak, m.in. A-NA-WA – S spłyną obłoki (piosenki Marka Grechuty), Cafe Sax, Nie wszystko czerwone – Wysocki, Okudżawa czy ostatniej premiery Kaczmarski. 4 pory niepokoju. Publiczność uwielbia go za role, m.in. Stanleya Gardera z Mayday i Oficera Crabtree („dziń dybry”) z ‘Allo ’Allo. Trzykrotnie nagrodzony Aleksandrem za najlepszą męską rolę roku i w plebiscycie na najpopularniejszego aktora. Wśród nagród m.in.: „Duża Ogródkowa Nagroda Jury” XIV Konkursu Teatrów Ogródkowych w Warszawie za “Cafe Sax” reż. C. Domagała, 2005, „Duża Ogródkowa Nagroda Publiczności” XV Konkursu Teatrów Ogródkowych w Warszawie za “Edith i Marlene” reż. A. Ozga, 2006.

 

Wygraj nagrody w konkursie Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego

 

Organizatorami wydarzenia są: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Patronem medialnym jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama