UWAGA!

W kawiarni słowa

To tytuł pierwszego, po wakacyjnej przerwie, spotkania w ramach Elbląskiej Sceny Literackiej. Odbędzie się ono w poniedziałek 15 października o godz. 17 na Małej Scenie Teatru Dramatycznego. Swoją poezję zaprezentują dwie młode elblążanki: Karolina Kraśnik i Alicja Piątek.

Po wakacyjnej przerwie powraca Elbląska Scena Literacka. To cykl spotkań z poetami, prozaikami, wykonawcami piosenki p poetyckiej.
     - Każde z dotychczas zrealizowanych spotkań miało swój niepowtarzalny nastrój i klimat, który naturalnie określa bohater, ale także odbiorca – mówi Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiego teatru. – W najbliższy poniedziałek 15 października zapraszamy na kolejne. Tym razem w „Kawiarni słowa” swoją poezję zaprezentują dwie elblążanki: Alicja Piątek, uczennica Gimnazjum nr 2 oraz Karolina Kraśnik, studentka EUH-E.
     - Ich poezja jest bardzo odmienna, obie mają jednak duże wyczulenie na słowo, jego wagę i znaczenie – dodaje T. Walczak. - Obie mają także wspólne doświadczenia teatralne. Podczas wieczoru autorskiego poetki wspierać będą przyjaciele z Teatralnego Studia Młodych „Alter Ego”, realizując performens.
     A co młode poetki mówią o sobie:
     Karolina Kraśnik: Jestem osobą postrzeloną, lubię jak mnie jest wszędzie pełno, lubię rozwijać swoje zainteresowania przejawia się to w tym, że jestem w „Alter Ego”, Stowarzyszeniu Elbląg Europa, Młodzieżowej Radzie Miasta Elbląg i do niedawna w Samorządzie szkolnym. Jestem osobą, która lubi smakować życie.
     Alicja Piątek: Moje zainteresowania to taniec, muzyka, pisanie wierszy... pisanie jest dla mnie taką odskocznią od świata, od rzeczywistości, od problemów. To mój sposób na pozbieranie myśli i odnalezienie sensu w rzeczach, które czasem wydają mi się bezsensowne. No, i oczywiście teatr. Najpierw kilka konkursów poetyckich, potem warsztaty teatralne w III i IV klasie, kółka teatralne w szkole i w końcu dotarłam do „Alter Ego”.
     Wstęp na spotkanie pt. „W kawiarni słowa” jest wolny.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama