UWAGA!

W objęciach Wielkiego Brata

Elbląg, W objęciach Wielkiego Brata

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku zapraszają na wystawę "W objęciach Wielkiego Brata. Sowieci w Polsce 1944–1993”. Otwarcie wystawy odbędzie się we wtorek, 18 września o godz. 11.

- Ta wystawa ma przede wszystkim charakter edukacyjny dlatego jej otwarcie, podczas którego odbędzie się spotkanie edukacyjne z pracownikiem Referatu Edukacji Historycznej IPN w Gdańsku będzie miało miejsce się w godzinach przedpołudniowych, a do uczestniczenia w nim zapraszamy szkolne grupy zorganizowane – mówią organizatorzy wystawy.
       Na wystawę składa się około 150 oryginalnych zdjęć pochodzących z archiwów, bibliotek, agencji fotograficznych i zbiorów prywatnych.
       Zasadnicza część ekspozycji obejmuje lata 1944–1993. Jednak jej autorzy zaprezentowali szerszy kontekst stosunków polsko-radzieckich począwszy od wojny polsko-bolszewickiej 1919–1920 r., poprzez pakt Ribbentrop-Mołotow, represje sowieckie z lat 1939–1943, Zbrodnię Katyńską, konferencję w Jałcie, porwanie 16 przywódców Polskiego państwa Podziemnego, aż po opuszczenie terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez ostatnie oddziały Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej w 1993 roku.
       Wystawa obejmuje nie tylko zagadnienia polityczne, militarne, gospodarcze, kulturalne, ale również dotyczące relacji międzyludzkich i sposobów wzajemnego postrzegania.
       Otwarcie wystawy oraz spotkanie edukacyjne z pracownikiem Referatu Edukacji Historycznej IPN w Gdańsku odbędzie się w poniedziałek, 18 września o godz. 11. Wystawę na holu głównym CSE Światowid będzie można oglądać do 7 października. Wstęp wolny.
      
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama