UWAGA!

W sobotę spacer śladami pionierów Elbląga

 Elbląg, W sobotę spacer śladami pionierów Elbląga

Spróbujemy spojrzeć na Elbląg przez pryzmat doświadczeń jego pierwszych powojennych mieszkańców. Będzie można posłuchać przewodnika, ale też podzielić się relacjami usłyszanymi od rodziców i dziadków. W najbliższą sobotę (29 czerwca) Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na miejski spacer śladami pionierów.

Krótka wędrówka po miejscach osiedleń pionierów jest organizowana po to, żeby ożywić relacje i wspomnienia z pierwszych powojennych lat życia w Elblągu.
       - Wybrane z nich znajdą się w krótkometrażowym filmie i w miejskim przewodniku w formie e-booka, które powstają dzięki projektowi pn. „Nasze tutaj” – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”, które zdobyło grant na projekt.
       Realizatorom projektu najbardziej zależy na wspomnieniach osób, które jako dzieci przybyły do Elbląga po II wojnie światowej. - Niemniej ważne są relacje potomków pierwszych powojennych elblążan, którzy dorastali, słuchając opowieści rodziców czy dziadków z okresu osiedlania się w Elblągu - mówi Aleksandra Bielska, odpowiedzialna za realizację filmu. Poszukujemy też zdjęć, dokumentów i rodzinnych pamiątek z tego czasu.
       Zbiórka: Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu, ul. Agrykola 6
       Termin: 29 czerwca (sobota), godz. 10:00
       Spacer miejski po miejscach osiedleń pionierów Elbląga jest częścią projektu „Nasze tutaj”, który dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra".
       Projekt „Nasze tutaj” jest realizowany we współpracy z Urzędem Miejskim w Elblągu w związku z obchodami Roku Pionierów Elbląga.
       Partnerem spaceru jest PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu.
      
Karolina Śluz, CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • ja proponuję robić wycieczki szlakiem zniszczenia park Dolinka amfiteatr, basen miejski czerwony szlak, góra Chrobrego jest co oglądać Czarnobylski krajobraz ku przestrodze głosujących na tych samych darmozjadów którzy grzeją stołki od dekad
  • Gościu super prawdziwy komentarz za te zniszczenia powinni być surowo ukarani jak oni się nie wstydzę za zniszczenia jakie są postepujace w naszym mieście żenada
  • Dzień dobry, szukam trasy om. wycieczki i w artykule i na stronie PTTK, nie ma. Lubię widzieć gdzie będę szedł. Szkoda, że tym razem jej nie przedstawiono.
Reklama