UWAGA!

W tym tygodniu polecam

Elbląg, Film "Hańba" w tym tygodniu w repertuarze kina Światowid
Film "Hańba" w tym tygodniu w repertuarze kina Światowid

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

Na „Hańbę” wybrałam się z dwóch powodów: po pierwsze dla samego Johna Malkovicha, którego wielbię – mimo, że stary i brzydki, po drugie dla przypomnienia historii, której lekturę polecono mi kilka lat temu. Więc teraz i ja polecam. Tak, by moi internetowi anonimowi „przyjaciele” nie trudzili się zarzucając w komentarzach, że nie wiem o czym piszę. (Choć wiedzieć powinni, że w przypadku zapowiadania imprez z wyprzedzeniem jasnowidzenie jest czasem konieczne). Ale do rzeczy... „Hańba” będzie się podobała osobom, które nie oczekują od filmów tylko i wyłącznie poprawy humoru, wartkiej akcji, lejącej się litrami krwi, głośnych strzelanin i efektownych wybuchów. To film spokojny, smutny, pełen znaków zapytania. Dojrzały profesor upatruje sobie wśród studentek kochankę. Ta wielce nie protestuje, ale później go oskarża. On odchodzi z uczelni. Jedzie do córki, która żyje na afrykańskim odludziu. Zostają brutalnie napadnięci. On wyjeżdża. Ona zostaje. Trzy osoby, trzy historie i jedno pytanie: dlaczego? Odpowiedź znajdziecie w kinie Światowid. Albo i nie... Naprawdę polecam.
       Poza tym na ekranie kina wyświetlany jest polski film obyczajowy „Jeszcze nie wieczór” i dramat wojenny „Kobieta w Berlinie”. Z kolei w czwartkowym DKF-ie będzie można zobaczyć obraz „W stepie szerokim”.
       A w najnowszym repertuarze Multikina widnieją komedie „U Pana Boga za miedzą” i „Narzeczony mimo woli” oraz horror „Udręczeni”. W tym tygodniu na ekranie pojawią się również przedpremierowe seanse filmu „Transformers: Zemsta Upadłych”.
       Jeszcze dziś na Scenie Na Piętrze w Światowidzie grupa teatralna Deja vu, której instruktorką jest Edyta Machul, wystawi spektakl „Dolina”.
       W czwartkowe popołudnie centrum kultury zaprasza miłośników oryginalnych drzewek na spotkanie „Taisho en – u źródeł”, którego bohaterem będzie Andrzej Tazuszel, prezes Elbląskiego Klubu Bonsai.
       Tego samego dnia, lecz nieco później, w światowidowej galerii Nobilis otwarta zostanie wystawa„Człowiek i materia” Pawła Nieczuji - Ostrowskiego.
       „Relacja o czasach polskich i rosyjskich w Elblągu od stycznia 1945 do maja 1946 roku” to tytuł książki ks. Paulusa Herrmanna. Promocja - w piątek w bibliotece EUH-E.
       Od piątku w muzeum oglądać będzie można rezydencje pruskie i śląskie. Począwszy od tego tygodnia przez całe wakacje muzealnicy zapraszają dzieci i młodzież na tzw. rekonstrukcyjne wtorki do chaty wikińskiej.
       Targi Żywności Regionalnej to propozycja centrum handlowego Ogrody.
       W weekend aktywni studenci będą pracować nad własnym witrażem. A młodzi sportowcy zagrają w piłkę podczas sobotniego turnieju Rafael Cup (jeśli im znów pogoda nie pokrzyżuje planów). 
       Bez względu na to czy będzie słońce, czy deszcz - w niedzielę we Fromborku rozpocznie się 42. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. 
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach znajdziesz w dziale IMPREZY.
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...
      
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ksiazka Coetzee byla swietna, mam nadzieje, ze film mu sprosta :) Brawo dla "Swiatowida" za nonkomformizm i darowanie nam robotowo-krwistej sieczki; )
 • Miło by było też, jakby Światowid pokazał nam Antychrysta. czekam na niego z niecierpliwością, bo w multikinie ani śladu zapowiedzi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kinomnka(2009-06-23)
 • Przecież jest! Na stronie Śwtaowida jest już info: www. swiatowid. elblag. pl
 • ". .. dla samego Johna Malkovicha, którego wielbię – mimo, że stary i brzydki. .. "; ) Dobrze napisane, podpisuję się pod tym tekstem obiema rękoma i nogami. Też go wielbię pomimo, a może i dlatego, że taki brzydki? :) Bardzo lubię czytać te artykuły, cenię i treść i styl. Dobry pomysł. e.
Reklama