UWAGA!

W tym tygodniu polecam

Elbląg, Podczas wernisażu Salonu Elbląskiego
Podczas wernisażu Salonu Elbląskiego (fot. PS)

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

W tym tygodniu na „kulturalne” prowadzenie wysuwa się Galeria El. Bez problemu można wskazać przynajmniej trzy powody, dla których warto przekroczyć jej progi w najbliższych dniach. Są to: blues, hip hop i... Salon Elbląski.
       Otwarta przed tygodniem wystawa to prawdziwa uczta dla oka. Witraże, rzeźby, batiki, obrazy, fotografie, grafiki, kolaże i oryginalne instalacje. Burza kolorów i mieszanka technik. A we wszystkim (z założenia) motyw elbląski. Na tegorocznym Salonie... pokazali się zarówno debiutanci, jak i „weterani”, którzy związani są z tą imprezą od kilkudziesięciu lat. Prawie czterdziestu – jak wyliczają znawcy tematu. Tylko w tym roku, na jubileuszowej edycji wystawy, prezentowanych jest ponad 150 dzieł, które wyszły z rąk 50 artystów. Jest więc co oglądać!
       Będzie też czego posłuchać. W tym tygodniu w galerii dwa bardzo różne koncerty. W środę J.J. Band zainauguruje Lato Jazzowo-Bluesowe, a w sobotę muzyczną sceną zawładną hip hopowcy.
       A skoro o koncertach mowa to warto dodać – żeby jeszcze bardziej urozmaicić – że w czwartek w Kadynach będzie można posłuchać muzyki Chopina.
       Kinomaniacy obowiązkowo muszą wybrać się do Światowida na „Antychrysta”. Dzieci (te starsze też) zapraszam do Multikina na przedpremierowe seanse „Epoki lodowcowej 3” (w trójwymiarze).
       Poszukiwaczy bursztynu powinna ucieszyć wiadomość, że już w ten weekend rozpoczynają się mistrzostwa w połowie złotych drobinek.
       W tym tygodniu znajdzie się czas na naukę - nieprzymuszoną, bo przecież są wakacje. Chętni będą mogli podszkolić się w tworzeniu projektów i pisaniu wniosków o fundusze unijne.
       Przypominam też o dwóch nowych wystawach – w muzeum i w Światowidzie.
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach znajdziesz w dziale IMPREZY.
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...
      
      
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • No. .. obejrzałem Antychrysta Mistrza Larsa. .. Nie wiem, co Mistrzu wąchał przed realizacją Dzieła. .. .. :)
  • Niestety, stanowczo odradzam Antychrysta, chyba, że kogoś interesują sprawy typu sado-maso oraz nie widział dawno nagiego człowieka rodzaju żeńskiego lub męskiego. Jestem kinomaniaczką, ale z Antychrysta uciekłam, co zdarzyło mi się drugi raz w życiu. A mogła to być naprawdę niezła historia, z plenerami stworzonymi do horrorów.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    A. Grabińska(2009-07-02)
Reklama