UWAGA!

W tym tygodniu polecam

Kadr z filmu „Łagodna” (źródło: www.filmpolski.pl)
Kadr z filmu „Łagodna” (źródło: www.filmpolski.pl)

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

Wydaje się, że wraz z nadejściem wiosny spadła nieco aktywność organizatorów imprez. Do życia owszem budzi się przyroda, ale nie można niestety powiedzieć tego samego o życiu kulturalnym Elbląga. Być może wynika to z tego, że już za kilka dni Wielkanoc. A do świąt przygotować się trzeba...
       Gorąco zachęcam jednak wszystkich elblążan do odwiedzin kina Światowid. Tam przez dwa najbliższe dni prezentowane będą dzieła Piotra Dumały. Podczas spotkania z jego twórczością zobaczymy przede wszystkim kilka animacji, z których notabene słynie, będzie to m.in. „Łagodna” na podstawie opowieści Dostojewskiego. Kino pokaże także „Las” – fabularny debiut reżysera, za który otrzymał nagrodę jury podczas zeszłorocznego festiwalu w Gdyni. Co ważne filmy można obejrzeć za darmo.
       Dziś też Światowid przypomni archiwalne filmy Stefana Muli. Taki powrót do przeszłości możliwy jest dzięki projektowi „Elbląg na dużym ekranie”.
       Na wtorkowy wieczór Elbląska Orkiestra Kameralna zaplanowała Koncert Pasyjny. W murach Galerii El wystąpią gdańscy soliści, chór i orkiestra pod batutą Paula Esswooda.
       Przedświąteczny czas można również wykorzystać na zwiedzanie muzealnych wystaw. Przypominam też, że fotografie drzew znaleźć można w Bibliotece Pedagogicznej, a w Galerii El na widzów czeka artystyczny mix pod nazwą Imaging/Obrazowanie.
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach znajdziesz w dziale IMPREZY.
      
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...
      
      
Ciepłych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy!
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...