UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: festiwalowe koncerty EOK, jubileusz Biennale i klezmerskie klimaty w Bażantarni

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: festiwalowe koncerty EOK, jubileusz Biennale i klezmerskie klimaty w Bażantarni

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Jeszcze trzy dni (do 22 lipca) trwać będzie 2. edycja Festiwalu „Muzyka polska na Żuławach”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Elbląska Orkiestra Kameralna. Ideą przewodnią Festiwalu jest prezentacja miejsc związanych z turystycznym szlakiem gotyckich kościołów na Żuławach w swoistym dialogu z muzyką polską. Kameraliści pod dyrekcją Marka Mosia w zagrają (w Nowym Stawie, Starym Polu i Jantarze) koncerty z udziałem znakomitych solistów: Iwony Sobotki (sopran) oraz Szymona Komasy (baryton). Wstęp wolny.
      
       W środę i czwartek (22 i 23 lipca) Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na obchody jubileuszu 50-lecia I Biennale Form Przestrzennych. W programie: 22 lipca o godz 16 konferencja naukowa "Półwiecze inspiracji – Biennale Form Przestrzennych a dzisiejsza sztuka w przestrzeni”; 23 lipca o godz. 18 otwarcie wystawy zbiorowej "Miasto - Przestrzeń - Maszyna". Na oba wydarzenia wstęp wolny.
      
       W niedzielę, 26 lipca o godz. 17 Elbląskie Towarzystwo Kulturalne ponownie zaprasza elblążan do muszli koncertowej w Bażantarni - tym razem podczas kolejnego koncertu w ramach Letniego Salonu Muzycznego czeka nas spotkanie z muzyką klezmerską: będziemy mieli okazję posłuchać zespołu „Acoustic Klezmers” w programie zatytułowanym „Na żydowską nutę”. Wstęp wolny.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama