UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: koncert Szymona Nehringa, Closterkeller i Enduro Kid

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: koncert Szymona Nehringa, Closterkeller i Enduro Kid

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

We wtorek (4 października) w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędzie się wernisaż wystawy wyróżnionych uczniów z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.
       We wtorek o godz. 19 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną wystąpi Szymon Nehring, jedyny Polak finałowej dziesiątki konkursu chopinowskiego. Bilety do nabycia w biurze koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej - Ratusz Staromiejski, Stary Rynek 25.
       W piątek (7 października) o godz.15.30 w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada odbędą się zajęcia z fizjoterapeutką Elżbietą Szarko przeznaczone dla rodziców/opiekunów z małymi dziećmi. Spotkanie odbywa się w cyklu „Wyspa malucha”. Wstęp wolny.
       W sobotę (8 października) w klubie Mjazzga zagra grupa Closterkeller, która co roku wyrusza w jesienną trasę koncertową zatytułowaną Abracadabra Gothic Tour. Zapraszamy na spotkanie z zespołem i jego charyzmatyczną wokalistką Anją Orthodox. Początek o godz. 20:15. Bilety w cenie 30 zł przed i 40 zł w dniu koncertu.
       Tego samego dnia o godz.16 na placu Jagiellończyka rozpocznie się pierwsza impreza dedykowana wyłącznie najmłodszym elblążanom – czyli Enduro Kid.
       Również w sobotę odbędzie się wycieczka autokarowa pt. „Święta Warmia od Anzelma do Krasickiego”. W programie m.in. zwiedzanie zabytków Braniewa i Lidzbarka Warmińskiego. Na wycieczkę zaprasza Koło Przewodników i Pilotów Turystycznych im. Ryszarda Gierzyńskiego przy PTTK Elbląg.
       W niedzielę (9 października) w Mjazzdze zaśpiewa Gaba Kulka. Mija półtora roku, od kiedy mieliśmy okazję słuchać w Elblągu tej wyjątkowej artystki. Występ będzie promocją wydanego właśnie najnowszego albumu artystki pt. "Kruche". Początek koncertu o godz. 20:15. Bilety w cenie 30 zł przed i 40 zł w dniu koncertu.
       Tyle o wydarzeniach najbliższego tygodnia wiemy dziś. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama