UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Sielankę, Bieg Mikołajkowy i giełdę birofilów

2018-12-03
Aktualizowany 2018-12-03 13:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Sielankę, Bieg Mikołajkowy i giełdę birofilów

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Filia nr 7 Cyberiada Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej zaprasza we wtorek, 4 grudnia o godz. 11.30 na spotkanie z Małgorzatą Oleszkiewicz pt. „W trosce o lepszy poród”, które odbędzie się w ramach klubu dyskusyjnego Kluberiada Cybermamy. Wstęp wolny.
       W środę, 5 grudnia o godz. 10 w sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie tematyczne dla seniorów pt. „Herbaty czarne parzone w samowarze i po indyjsku”, które poprowadzi znawca herbat Jakub Woźniak. Wstęp wolny.Tego samego dnia o godz. 18 w kinie Światowid w cyklu Elbląg na dużym ekranie odbędzie się emisja filmu pt. „Sielanka, to już 60 lat”. Wstęp wolny.
       W piątek, 7 grudnia o godz. 18 na Małej Scenie w Teatrze odbędzie się spotkanie z Anną Peplińską, poetką z Elbląga. Wstęp wolny.
       W sobotę, 8 grudnia w godz. 8 - 13 w kawiarni "U Aktorów" przy ul. Dębowej 1 c odbędzie się XIII Elbląska Giełdę Birofilii. Przyjazd zapowiedziało około 100 kolekcjonerów - birofilów z Polski, możliwa obecność gości z Litwy.
       Niedziela, 9 grudnia Bieg Mikołajkowy upłynie pod znakiem Biegu Mikołajkowego. Jak co roku będzie on połączony z akcją charytatywną. Tym razem organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni i Hospicjum Elbląskie, chcą pomóc dwójce małych chorych dzieci.
       W niedzielę, 9 grudnia w godz. 10-17 w sali sportowo-widowiskowej CSE „Światowid” odbędzie się Warmińsko-Mazurskim Jarmark Wyrobów Artystycznych SztukaTERRiA.
      
       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama