UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Święto Chleba, Wyścig Smoczych Łodzi i Minim Experiment

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Święto Chleba, Wyścig Smoczych Łodzi i Minim Experiment

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

W środę (30 sierpnia) o godz. 20:15 w Mjazzdze miłośnicy muzycznych wrażeń będą się mogli spotkać z grupą Asieny, duetu założonego w 2016 roku, który tworzą wokalistka Joanna Hendrich i pianista Arseny Rykov.
       Od piątku (1 września) będzie się działo na elbląskiej starówce. Tego dnia już po raz dwunasty rozpocznie się Święto Chleba. W jego ramach zaplanowano jarmark produktów regionalnych, wspólne gotowanie, występy zespołów folkowych, wyścigi smoczych łodzi. Widowiskowo zapowiadają się potyczki rycerzy z kraju i zagranicy. Różne style walki zaprezentują Prusowie, Wikingowie i Bałtowie. Impreza potrwa do niedzieli (3 września).
       W piątek w Mjazzdze o godz. 20:15 zagra Minim Experiment, międzynarodowy projekt eksplorujący rejony jazzu, muzyki improwizowanej i awangardy. Tego samego dnia wieczorem (godz. 18) w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć uczestników Ogólnopolskiego Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK 2017. Wstęp wolny.
       W sobotę (2 września) w Bibliotece Elbląskiej kilka ciekawych wydarzeń: kiermasz książek za 2 zł, rozgrywki gier planszowych, spotkanie z Agnieszką Pietrzyk – autorką książki „Czas na miłość, czas na śmierć” oraz Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego (godz. 10-15, Biblioteka Elbląska oraz godz. 13-14 plac Katedralny).
       W sobotę o godz. 10:30 w Kadynach odbędzie się Maraton MTB. Start spod hotelu "Folwark Kadyny”.
       O godz. 20 u Sąsiadów zaśpiewa Kaen, były członek formacji RSA Konqrent. Jako twórca solowy zadebiutował w 2008 roku nielegalem pt. Żyj albo umieraj. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Słoń, Bezczel, Buczer, Peja, Chada i Kroolik Underwood.
      
       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Swięto chleba powinno mieć główna nazwe Jarmark Elbląski. I powinien się odbywać w wakacje a nie we wrześniu :1,2,3,np. kończy się jarmark Dominikański i zaczyna Jarmark w Elblągu.
 • Ciężko wlodarzom myśleć turyści są w wakacje a we wrześniu szkoła itd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Myśl (2017-08-28)
 • Latem to jesteśmy na urlopach a wrzesień to dobry termin. W wakacje i tak jest w mieście dużo atrakcji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  aztakich(2017-08-28)
Reklama