UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: szlakiem Green Velo i muzyczny salon

 Elbląg, red.
red.

Przejażdżka szlakiem Green Velo, wystawa znalezisk archeologicznych, prezentujących kulturę i styl życia Jaćwingów, Śniadanie na trawie w Galerii El oraz kolejna odsłona Spaceru z przewodnikiem to niektóre z propozycji polecanych przez nas w tym tygodniu. Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaprasza we wtorek (14 lipca) na popołudniową przejażdżkę po szlaku Green Velo. Spokojnym tempem i w miłej atmosferze przejedziemy początkowe kilometry szlaku z Bażantarni przez Jagodnik do Jeleniej Doliny, skąd wrócimy do Elbląga. Podczas wycieczki pokonamy 22 niełatwe i wymagające kilometry, co w połączeniu ze spokojnym tempem i licznymi odpoczynkami zajmie nam około 2,5 godziny. Ruszamy z wiat GreenVelo na polanie w Bażantarni o godzinie 17.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu zaprasza do zwiedzania wystawy "Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy” przygotowanej przez Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie. Ekspozycja będzie dostępna w budynku Gimnazjum przy ul. Bulwar Zygmunta Augusta. Wystawie towarzyszy katalog, który można zakupić w muzealnym sklepie. Wystawa czasowa "Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy" przedstawi zarys dziejów tego potężnego plemienia bałtyjskiego, słynącego ze swej waleczności, a zamieszkującego w średniowieczu tereny Sulwalszczyzny. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną cenne znaleziska archeologiczne prezentujące kulturę i styl życia Jaćwingów. Więcej informacji w linku.

W Krużganku Centrum Sztuki Galerii EL zawisły nowe prace. Tym razem są to rysunki węglem tworzące cykl zatytułowany Rysunki z WarmiiŁukasz Zedlewski to artysta blisko związany z regionami Warmii i Mazur, Żuław i Pomorza, który na swoich pracach w niesamowity sposób odkrywa urok dużych miast i małych wiosek, zachęcając do ich bliższego poznania. Jego rysunki węglem ukazują pasję artysty do skrupulatnego notowania detali oraz oddawania charakteru miejsc odwiedzanych podczas jego licznych podróży. Widzimy na nich jak czułe oko twórcy ujmuje esencję oglądanych przez niego obiektów i pejzaży. Sama forma szkicu pozwala artyście w najbardziej klarowny sposób przekazać pierwotny zamysł oraz towarzyszące mu w procesie twórczym emocje.

W sobotę 18 lipca elbląski PTTK zaprasza na kolejny spacer z przewodnikiem. Uczniowskim szlakiem poprowadzi nas Benita Kończak. Zbiórka o godz. 10 w pobliżu I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Pocztowej.

"Elektryczny kaloryfer” to tytuł trzeciego spotkania XXIII Letniego Salonu Muzycznego, na które zapraszają Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Tym razem w roli głównej akordeon. Na scenie wystąpi Robert Furs, który tym koncertem będzie promował swoją najnowszą płytę „Electric radiator”. Koncert w niedzielę 19 lipca o godz. 17.

Galeria El zaprasza w niedzielę 19 lipca na Śniadanie na trawie. Początek o godz. 10. W planach muzyka: analogowo elektryczne transe na energię elektryczną, bzy i gzy oraz kilka kichnięć odpyłkowych. Dudove Trio zagra dla nas jako kolejne wydarzenie w ramach „Elbląskiego Święta Muzyki 2020”. Szkicologia do świata prostych graficznych fiku-miku, które potem każdy będzie mógł zabrać i sprzedać zostając krezusem, zaprasza Bogdan Kiliński. Kulinaria - przyniesione swojaczki, trochę przygotowanych atrakcji przez GEL oraz frykasy i ciekawostki EKO kulinarne na ciepło i na zimno z ogródka i kuchenki Ditte.

Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Generalnie to woda jest mokra, ale nie zawsze tak jest. Poprawcie adres linka, przekierowywuje gdzies w kosmos zamiast do artykułu "Rysunki z Warmii w Galerii EL". Nie dziękujcie. .. .. (i tak nie dziękujecie :D )
Reklama