UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Dziś (poniedziałek, 1 września) przypada 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Uroczystości, podczas których elblążanie oddadzą hołd bohaterstwu i poświęceniu wszystkich Polaków, którzy brali udział w II wojnie światowej odbędą się o godz. 16 przy Krzyżu Katyńskim na Cmentarzu Agrykola.
      
       We wtorek (2 września) o godz. 20.15 w Mjazzdze można będzie posłuchać tria grającego down&dirty bluesa z Ottawy w Kanadzie - MonkeyJunk. Bilety w cenie 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu.
       Robisz zdjęcia i chcesz dołączyć do Elbląskiego Klubu Fotograficznego? Przyjdź na pierwsze powakacyjne spotkanie, które odbędzie się we wtorek w Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Spotkania EKF odbywają się w pierwszy i ostatni wtorek miesiąca o godz. 18.
       O tej samej porze Dział Literatury dla Dorosłych zaprasza na pierwsze po wakacjach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Tematem rozmowy będzie książka „Piąte dziecko” autorstwa brytyjskiej pisarki, laureatki Literackiej Nagrody Nobla z roku 2007 – Doris Lessing. Wstęp wolny.
      
       W piątek (5 września) o godz. 11 przy ul. Lotniczej 2 w Elblągu odbędzie się uroczystość otwarcia nowego boiska przy EUH-E. Atrakcja tego dnia będzie wyjątkowy mecz piłki siatkowej. Do sportowej rywalizacji staną dwie drużyny - dziennikarzy i przedstawicieli uczelni.
       Po debiucie okrzyknięto ich "powiewem świeżości w zatęchłej polskiej muzyce". Regularnie pojawiają się na falach m.in. radiowej Trójki i na największych festiwalach. W piątkowy wieczór Cuba de Zoo pojawią się na scenie Mjazzgi. Bilety w cenie 15 przed i 20 w dniu koncertu.
      
       Wraz z nowym sezonem tanecznym powracają zajęcia "Mamo, tato zatańcz ze mną!" Najbliższe spotkanie już w sobotę (6 września) o godz. 16. Bilety na kolejne będzie można kupić przed zajęciami w cenie 15 zł (rodzic + dziecko) oraz 20 zł (rodzic + 2 dzieci).
       Kolejne ogólnopolskie Narodowe Czytanie odbędzie się 6 września (sobota). Czytanie w Elblągu zaplanowano w godz. 11-15 naprzeciwko Ratusza Staromiejskiego. Każdy, kto chce, czytać będzie mógł. Spotkanie poprowadzi znany elbląski nauczyciel, historyk Piotr Imiołczyk.
       Towarzystwo tenisowe Score zaprasza na tenisowy turniej dla dzieci (do lat 8, 10, 12,14 oraz do lat 18), który odbędzie się w weekend 6-7 września o godz. 10, wpisowe 20 zł.
       Wieczorem Elbląska Orkiestra Kameralna proponuje udział w niepowtarzalnym koncercie z zespołem Vołosi. W sobotę o godz. 19 w CS Galerii EL dojdzie do spotkania świetnych muzyków klasycznych z doskonałymi samoukami oraz improwizatorami. Efekt wprost magiczny i żywiołowy! Bilety: 25 zł (młodzież), 35 zł (normalny).
      
       Uwielbiasz tańczyć? Ta impreza jest dla ciebie! Przyjdź do Centrum Spotkań Europejskich Światowid w niedzielę (7 września) na Maraton Taneczny. Podczas maratonu zostaną przedstawione różne zajęcia taneczne, których można nauczyć się w Centrum Tańca Promyk i Elbląskim Klubie Tańca Jantar. Początek imprezy godz. 16. Wstęp jest wolny.
       Również w niedzielę Nadleśnictwo Elbląg zaprasza wszystkich zapalonych kolarzy górskich na maraton rowerowy, który odbędzie się w Kadynach (20 km na północ od Elbląga, przy drodze wojewódzkiej nr 503). Start maratonu godzina 12.30 z hipodromu przy Folwarku Kadyny.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama