UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

2014-09-29
Aktualizowany 2014-09-29 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Kino Dzieci to przegląd najlepszych produkcji nakręconych w ostatnich latach dla młodych widzów. To filmowa uczta dla dzieci w wieku 5-12 lat, ich rodziców, dziadków i opiekunów. Pokazy trwają do wtorku (30 września) w Kinie Światowid.
      
       Filia nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Piłsudskiego zaprasza we wtorek (30 września) o godz. 17 na spotkanie z publicystą, miłośnikiem i znawcą regionu elbląskiego – Mieczysławem Kurnatowskim. Spotkanie odbywa się w ramach Klubu Dojrzałego Czytelnika „Życie z Pasją”. Wstęp wolny.
       O tej samej porze podczas spotkania zatytułowanego „Podróż w świat Romów” możecie poznać bliżej historię i kulturę romską. Spotkanie, które odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu (Scena na Piętrze, II piętro) ma charakter integracyjny.
       Wspólnie realizowany projekt Klubu Środowisk Twórczych Krypta i Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego w ubiegły wtorek hucznie się zakończył, ale nie oznacza to końca jam session. Niespodzianka już we wtorkowy wieczór o godz. 20.
      
       W środę (1 października) o godz. 11 w Parku Miejskim Bażantarnia rozpocznie się IX Regionalny Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych.
       Natomiast o godz. 17 w Filii nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej odbędzie się wernisaż wystawy prac Artura Bełczykowskiego. Wstęp wolny.
      
       Trzecia edycja, organizowanego przez Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Inspirowane wsią" tradycyjnie będzie miała swój finał w postaci wystawy w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Wernisaż odbędzie się w czwartek (2 października) o godz. 18.
       Nieco wczesniej - o godz. 17 - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego zaprasza miłośników muzyki do nowej sali koncertowej na koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. Wstęp wolny.
      
       W piątek 3 października o godz. 18 Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza do mini galerii „Rudy Kot” na wernisaż wystawy Lucyny Niepokorowicz pt. „Przydrożne kapliczki”. Wstęp wolny.
      
       Shorttrackowcy z 11 państw wystartują w zawodach Danubia Series i Pucharze Europy (Puchar Europy jest rozgrywany po raz pierwszy w historii europejskiego short-tracku) , jakie zostaną rozegrane od piątku do niedzieli (3-5 października) w Elblągu. Rywalizacja na lodowisku Helena przy ul. Karowej potrwa od piątku do niedzieli. Wstęp wolny. Polecamy!
      
       W pierwszy weekend października (sobota i niedziela) w godz. 9-16 Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Elbląg we współpracy ze Stowarzyszeniem Obserwatorów Ptaków Wędrownych Drapolicz zapraszają na Ptasi Piknik organizowany w ramach Europejskich Dni Ptaków.
      
       W sobotę (4 października) o godz. 10 grupa miłośników koni i Kadyn zaprasza wszystkich chętnych na Parkour otwarty - trening skokowy z nagrodami. Organizatorzy zapewniają super zabawę w gronie jeźdźców oraz przyjaciół koni i Kadyn. Udział bezpłatny.
       O tej samej porze na lotnisku elbląskiego Aeroklubu odbędą się zawody latawcowe. Zbiórka oraz rejestracja uczestników rozpocznie się od godz. 10. Zawody skierowane są do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych.
       W październiku Uczniowski Klub Pływacki Jedynka kończy 10 lat. Jubileusz uczci, organizując w sobotę w godz. 9 - 16 okolicznościowe zawody pływackie.
       Wieczorem w Mjazzdze usłyszycie Fair Weather Friends. Muzycy potrafią swoimi utworami pogodzić fanów indie-popu z entuzjastami elektroniki. Nie bez przyczyny zostali okrzyknięci “Nadzieją Roku 2013” przez Radio Roxy, a ich rajd przez najważniejsze festiwale muzyczne: Open`er 2012 (wybrani przez radiową Trójkę jednym z trzech najciekawszych zespołów na Talents Stage), Coke 2012 (singiel Fortune Player został wykorzystany w spocie promującym Festiwal) i Free Form 2013 jest jedynie początkiem drogi. Chwilę przed wizytą w Elblągu światło dzienne ujrzy ich debiutancki krążek "Hurricane Days". Polecamy!
      
       Po dłuższej przerwie Galeria Atrium wznawia działalność wystawienniczą. W niedzielę (5 października) o godz. 16 odbędzie się tu wernisaż wystawy: Życie Gdańska. Jest to wystawa zbiorowa w której 34 autorów związanych z GTF-em na niemal 100 fotografiach prezentuje swoje spojrzenie na Gdańsk. Wstęp wolny.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama