UWAGA!

Wakacyjnie i kreatywnie w Światowidzie i regionie

 Elbląg, Wakacyjnie i kreatywnie w Światowidzie i regionie
fot. nadesłana

To są dopiero wakacje! Odpoczynek od szkoły i obowiązkowych zajęć, ale jakże kreatywnie. Od poniedziałku w Markusach trwają pięciodniowe półkolonie literacko-teatralne dla dzieci i młodzieży, zaś w kinie Światowid warsztaty filmowe dla przedszkolaków.

- Okres wakacji to moment, kiedy staramy się realizować dodatkowe, atrakcyjne zajęcia dla najmłodszych – informuje Antoni Czyżyk, Dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. –  Co ważne, każdego roku  wychodzimy z inicjatywami poza mury naszej instytucji, poza granice naszego miasta.
        Efekty? Już w najbliższy piątek (5 lipca) o godz. 10.00 w Sali Kameralnej Kina Światowid odbędzie się premiera krótkiego filmu o Elblągu, natomiast o godz. 14:00 w Świetlicy Wiejskiej w Żurawcu zobaczyć będzie można spektakl, jaki powstał na wakacyjnych warsztatach literacko-teatralnych.
         - Uczestnicy zajęć oprócz dobrej zabawy, wkładają wiele serca i pracy w przygotowanie końcowego dzieła – mówi Antoni Czyżyk. - Dlatego warto docenić ich starania i przyjść zapoznać się z efektami ich pracy. Serdecznie zapraszamy.
       Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.
        Projekt pn.  "Historie małych ojczyzn" dofinansowano z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,realizowany przez CSE "Światowid" w Elblągu i Studio Miniatur Filmowych w Warszawie.
        Projekt pn. "Witajcie w szkolnej bajce!" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
      
Agnieszka Tkaczuk-Jans, Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama