UWAGA!

Walentynkowe warsztaty z quillingu

 
Elbląg, Walentynkowe warsztaty z quillingu

Filia nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Piłsudskiego zaprasza w środę 12 lutego o godz. 16 na warsztaty z quillingu. Uczestnicy zajęć będą mogli wykonać kartki z okazji zbliżających się Walentynek. Wstęp wolny!

Quilling to technika zwijania pasków papieru, a następnie formowania ich i naklejania na kartkę papieru w celu utworzenia dekoracyjnej kompozycji.
       Quilling (ang. „nawijać na pióro lub rurkę”) - technika z rodzaju papieroplastyki (zwana też papierowym filigranem), służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Przygotowane elementy najczęściej naklejane są na zdobioną powierzchnię tak, że powierzchnia paska papieru jest w stosunku do niej prostopadła. Rzadziej z elementów skleja się samodzielne kompozycje dekoracyjne. Technika wywodzi się prawdopodobnie z jubilerskiej techniki filigranu.
       Spotkanie odbywa się w ramach Klubu Dojrzałego Czytelnika Życie z Pasją. Szczegółowe informacje pod nr tel. 55 625 60 85/86.
      
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama