UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warsztaty „Dźwiękograjki”

 
Elbląg, Warsztaty „Dźwiękograjki”
fot. nadesłana

Już 12 czerwca odbędzie się kolejne działanie w ramach projektu „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej”, tym razem w Szkole Podstawowej im. 106. Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Pogrodziu. Podczas warsztatów „Dźwiękograjki” dzieci i młodzież wykonają instrumenty w glinie.

Podczas warsztatów,  tematem przewodnim będzie dźwięk, który można  wydobyć z kawałka odpowiednio uformowanej gliny. Glina doskonale sprawdza się w tworzeniu instrumentów ponieważ  lepiąc z niej kształt okaryny lub gwizdka, cały czas poszukuje się odpowiedniego dźwięku. Tworząc  muzyczną serię  okaryn, gwizdków i grzechotek ceramicznych, uczestnicy nauczą się odpowiedniego konstruowania ogólnego kształtu instrumentu oraz formy ustnika. Okaryna ceramiczna to instrument zakorzeniony w polskiej kulturze ludowej. Kojarzy się z naturą, ponieważ wiernie oddaje  dźwięki głosów ptaków.
       Projekt w ramach, którego odbędą się warsztaty w Pogrodziu i innych miejscowościach naszego regionu pn. „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej” jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu. Organizatorami są Stowarzyszenie "Jantar" oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
       Pogrodzie jest wioską o bogatej historii, jest jedną z najstarszych miejscowości Wysoczyzny Elbląskiej. Obecnie stała się wioską dzieci, od lat odbywają się tam spotkania rodzinne i zajęcia muzyczne z klekotkami dla dzieci. Seria ceramicznych, autorskich instrumentów stanie się dodatkową atrakcją muzyczną i  propozycją edukacyjną na kolejne lata.
      
Paula Załuska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama