UWAGA!

Warsztaty w Ogrodach

 Elbląg, Dorota Kobiela
Dorota Kobiela

Dziś w Bibliotece Elbląskiej zaczęły się III Letnie Ogrody „Polityki”, impreza potrwa do soboty 3 czerwca. Nowością tegorocznych Ogrodów będą warsztaty - dziennikarskie i z animacji komputerowej, które zaczynają sie jutro.

Warsztaty dziennikarskie potrwają od czwartku do soboty (1-3 czerwca), codziennie zaczynają się o godz. 11. Zajęcia będą się odbywać w nowo wyremontowanej oficynie na pierwszym piętrze Biblioteki Elbląskiej. Poprowadzą je Mirosław Pęczak i Mariusz Czubaj.
     Mirosław Pęczak jest doskonale znany elblążanom, od blisko trzech lat jest gospodarzem elbląskiego Salonu Polityki. Jest publicystą tygodnika „Polityka”, socjologiem, wykładowcą Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w badaniu kultur środowiskowych. Jest autorem „Małego słownika subkultur młodzieżowych”. Z Jackiem Nowińskim, dyrektorem Biblioteki Elbląskiej, napisał książkę „Co się lubi, ci się ma: uczestnictwo w kulturze. Elbląg i powiat elbląski”.
     Mariusz Czubaj jest także publicystą „Polityki”, wykładowcą Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, doktorantem na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w analizie zjawisk kultury masowej, w tym także utworów audiowizualnych. Jest współautorem opracowania „Kontrkultura. Co nam z tamtych lat?”.
     
     Warsztaty z animacji komputerowej również potrwają od czwartku do soboty (1-3 czerwca), codziennie od godz. 11. Zajęcia będą się odbywać w sali audiowizualnej na poddaszu Biblioteki Elbląskiej. Zajęcia poprowadzą Dorota Kobiela i Wojciech Wawszczyk.
     Dorota Kobiela jest absolwentką animacji na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, obecnie kończy studia na Wydziale Reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy. Wyreżyserowała etiudy „Kochaj mnie”, „Sz. P. Miś”, „Przedbiegi”, „List”, „Serce na dłoni”, ta ostatnia została wyróżniona na festiwalu filmów studenckich „Węgiel” w Katowicach. Jej filmy łączą różne techniki - video art, net art, malarstwo oraz klasyczną fotografię.
     Wojciech Wawszczyk mimo swoich 28 lat jest już uznanym reżyserem i animatorem postaci w Europie, Japonii i USA. Jest absolwentem Wydziału Operatorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej i Filmakademie Baden-Württemberg w Ludwigsburgu. Pracował w Hollywood, m.in. dla wytwórni Disneya, przy animacji postaci w filmie „Ja, Robot” z Willem Smithem czy produkcji science-fiction „Aeon Flux” z Charlize Theron. Zrealizował kilka filmów animowanych, w tym wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach „Headless” (1999), „Mouse” (2001) i „Pingwin” (2002). Wawszczyk jest także autorem muzyki i udźwiękowienia do ponad 40 filmów studenckich, w tym nagrodzonej muzyki do filmu „Koincydencja” w reżyserii Anny Kubik. Współtworzył też animowane efekty specjalne do kilkunastu reklam.
     
     Biblioteka przyjmuje już zgłoszenia osób chętnych na warsztaty dziennikarskie oraz warsztaty z animacji komputerowej. Ilość miejsc ograniczona - w każdych warsztatach przewidziano udział maksymalnie 30 osób. Zapisywać się można do 30 maja pod numerem tel. 055 611 00 50 lub 055 611 00 50 wew. 213 lub 135 w godz. od 7.30 do 18.
     Udział w warsztatach jest bezpłatny – obowiązuje jedynie identyfikator, który każdy może otrzymać w Bibliotece 31 maja w zamian za okazanie aktualnego numeru tygodnika „Polityka” lub „Forum”.
     
PD

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama