UWAGA!

Wartościowa piosenka w Parku Bażantarnia

 
Elbląg, Joanna lewandowska-Zbudniewek,
Joanna lewandowska-Zbudniewek, fot. I. Rupniewski

W dwie najbliższe soboty, 11 i 18 sierpnia, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na bezpłatne koncerty w Parku Bażantarnia organizowane w ramach 16. edycji Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej. Wystąpią: Joanna Lewandowska- Zbudniewek i Jarosław Chojnacki.

W minioną sobotę, 4 sierpnia, w Parku Bażantarnia elblążanie mogli uczestniczyć w recitalu Jerzego Mamcarza (materiał filmowy z koncertu można obejrzeć tu), a przed nami jeszcze dwa koncerty dobrze znanych mieszkańcom naszego miasta wykonawców : Joanny Lewandowskiej-Zbudniewek i Jarosława Chojnackiego, oboje w minionych latach byli laureatami Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie?.
      
       Joanna Lewandowska - Zbudniewek to autorka i wokalistka. Laureatka wielu konkursów interpretacji piosenki autorskiej w całej Polsce. Artystka utalentowana i wszechstronna. Choć najbliższy jest jej nurt tzw. poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej, Joanna wymyka się wszelkim klasyfikacjom i ograniczeniom. Odnajduje się w rocku, bluesie, jazzie. Niezwykła muzykalność i ekspresja głosu sprawiają, że porywa słuchacza w podróż do niezwykłego świata. Jesienią 2006 r., pod uważnym okiem producenta Grzecha Piotrowskiego, wydała płytę pt. „Najwcześniej później”, której premiera odbyła się w Krakowie podczas 42. Studenckiego Festiwalu Piosenki. W listopadzie 2009 r. ukazała się kolejna, tym razem koncertowa płyta Joanny pt. „Moje podwórko”, nagrana w Teatrze Polonia w Warszawie.

 

 
Jarosław Chojnacki to polski muzyk, pieśniarz, kompozytor, wykonawca piosenki literackiej. Dwukrotny zdobywca Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? W 2010 r. nagrał płytę do wierszy Krzysztofa Cezarego Buszmana pt. „Zabijanie czasu”. Na krążku znalazły się nie tylko utwory autorskie, ale również innych kompozytorów jak: Jerzy Satanowski, Włodzimierz Korcz, Krzesimir Dębski, Janusz Sent. Jest autorem piosenki do filmu pt. „Małopole, czyli świat” w reż Jana Kolskiego nakręconego w 2000 r. Jego aranżacja wiersza Krzysztofa Cezarego Buszmana, pt. „Nie wracajmy jeszcze na ziemię” stała się w 2008 r. hymnem Przystanku PaT.
       Recital Joanny Lewandowskie-Zbudniewek - sobota 11 sierpnia, godz. 18, recital Jarosława Chojnackiego - sobota 18 sierpnia, godz. 18. Muszla Koncertowa w Parku Bażantarnia. Wstęp wolny.
      
       Poza występami w Bażantarni, na elblążan czekają jeszcze koncerty podczas głównej imprezy, która odbędzie się 24 -26 sierpnia na dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria EL.
       Program Festiwalu:
      
       24 sierpnia – Najlepsi z Najlepszych, czyli Laureaci Festiwali Piosenki Artystycznej oraz zespołu PLATEAU z gośćmi – Martyną Jakubowicz, Anną Wyszkoni i Krzysztofem Kiljańskim w koncercie „projekt Grechuta”. Dziedziniec Centrum Sztuki Galeria El. Ceny biletów od 10 zł do 50 zł.

      
25 sierpnia - Edyta Geppert z zespołem Kroke. Dziedziniec Centrum Sztuki Galeria El. Ceny biletów od 30 zł do 70 zł.
      
       26 sierpnia - Kabaret Młodych Panów, Kabaret Paranienormalni, Grupa MoCarta, Ireneusz Krosny w programie „Kabaretowa przeprowadzka” przygotowanym przez Krzysztofa Jaślara. Prowadzenie – Artur Andrus. Dziedziniec Centrum Sztuki Galeria El. Ceny biletów od 40 zł do 110 zł.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama