UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

We wrześniu - Europejski Kongres Kultury

Elbląg, We wrześniu - Europejski Kongres Kultury

Wiele znanych postaci świata kultury przyjedzie we wrześniu do Wrocławia, by wziąć udział w Europejskim Kongresie Kultury. Kongres, którego przewodnie hasło brzmi: Kultura dla zmiany społecznej. Art for social change, odbędzie się w dniach 8 -11 września.

Kongres ma być jednym z najważniejszych wydarzeń programu kulturalnego polskiej prezydencji Unii Europejskiej. Punktem wyjścia do refleksji ma być dla uczestników kongresu przygotowywana specjalnie z tej okazji książka prof. Zygmunta Baumana o ewolucji kultury europejskiej i scenariuszach jej rozwoju.
       Jak informuje ministerstwo kultury na swojej stronie internetowej, w Komitecie Honorowym EKK zasiądą: choreograf Jan Fabre, kompozytorzy: Arvo Pärt i Krzysztof Penderecki, poeta Tadeusz Różewicz, filozofowie: Umberto Eco i Peter Sloterdijk, reżyserzy: Andrzej Wajda i Alan Parker, pisarz Amos Oz, a także pisarz i polityk Vaclav Havel.
       Tematy dyskusji zapowiadają się interesująco: Masa kultury - kultura otwarta, Spółka Kultura - kultura i ekonomia, Lobbing dla kultury - advocacy - orędownictwo, Zagubieni w kulturze - interdyscyplinarność, Obca Europa - czym jest europejskość, Kultura z odzysku - jak przetwarza się idee w sztuce, Wikianarchia - wolność w kulturze, Niebezpieczne związki - władza a kultura, Bajki robotów - nowa kultura, nowe media, nowa estetyka, Laboratorium ryzyka - sztuka i nauka.
       Obradom będzie towarzyszyć "wielki festiwal artystyczny ilustrujący ideę sztuki jako generatora społecznej zmiany. Dojdzie m.in. do bezprecedensowego spotkania wybitnych kompozytorów i muzyków. W ramach jednego Krzysztof Penderecki spotka się z Johnem Greenwoodem, gitarzystą zespołu Radiohead i zespołem Aphex Twin - guru współczesnej muzyki elektronicznej. Wydarzeniem będzie też podwójna prapremiera spektaklu Krystiana Lupy i sztuki Doroty Masłowskiej" - czytamy na stronie internetowej resortu kultury.
       A więcej na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.culturecongress.eu. Osoby zainteresowane udziałem w kongresie mogą już zapisywać się na tej stronie, by otrzymywać newsletter.
       Jak powiedziała nam dziś rzeczniczka prasowa Agnieszka Wolak, tą drogą będą sukcesywnie przesyłane kolejne informacje na temat zasad naboru.
       - Będziemy się starać, aby procedura naboru była jak najbardziej otwarta. Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w dyskusjach, będą mogły uczestniczyć w wielu imprezach, które w tym czasie będą organizowane we Wrocławiu - mówi Agnieszka Wolak.
      
Agnieszka Jarzębska, eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama