UWAGA!

Wejściówki na Deprecjacje Depresji do odebrania!

Elbląg, Plakat imprezy.
Plakat imprezy.

Już jutro można odebrać bezpłatne wejściówki na III Deprecjacje Depresji. Centrum Sztuki Galeria El (kasa) wydaje bilety w godz. od 10.00 do 18.00. Natomiast w Muzeum Archeologiczno-Historycznym od godz. 9.00 do 17.00.

17 sierpnia (niedziela) o godz. 19.00 odbędzie się III edycja Deprecjacji Depresji na Dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego. W pierwotnym założeniu, 17 sierpnia miał odbyć się koncert „Z młodej piersi się wyrwało”, czyli przegląd najzdolniejszych wokalistów młodego pokolenia. Organizatorzy odwołali jednak imprezę. Nie oznacza to jednak, że Elblążanie nie będą mieli okazji obejrzeć wspomnianego koncertu.
     Najzdolniejsi wokaliści zaprezentują się publiczności, ale w ramach III edycji Deprecjacji Depresji. Będzie to dokładnie ten sam koncert, który planowano wcześniej. Wystąpią Ci sami wokaliści Jagoda Kurpios, Małgorzata Nakonieczna, Wojciech Makowski, Emilia Goszczycka, Eliza Banasik i Patrycja Zisach z akompaniamentem zespołu muzycznego pod kierownictwem Jacka Kity.
     Oprócz wspomnianego koncertu wystąpi także Tomasz Sapryk, jako Mietek Kimak – postać znaną widzom HBO na Stojaka! Ciekawie zapowiada się także „20 najśmieszniejszych piosenek na świecie” w reżyserii Jerzego Satanowskiego z Mariuszem Kiljanem w roli głównej.
     „Kabaret jednego aktora”, zderzenie jednego wykonawcy ze światowym repertuarem kabaretowym. Całość utrzymana jest w konwencji przerywanego piosenkami seansu u psychoterapeuty. Kiljan brawurowo pokazuje się w kilkunastu odsłonach, z humorem diagnozuje stany psychiczne oraz emocjonalne mężczyzny, sięgając przy tym po piosenki nowe jak i po te ze swych poprzednich recitali.
     Śpiewa, tańczy, żongluje emocjami, bawi się charakterami i osobowościami odgrywanych postaci. Pacjent sięga po utwory znanych i cenionych artystów takich jak: John Lennon, Paul McCartney, Jacques Brel, Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Andrzej Waligórski, Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Jerzy Satanowski, Włodzimierz Wysocki, Tadeusz Konwicki, Krzesimir Dębski oraz wielu innych. Łzy szczęścia gwarantowane!!!
     Zwierzeń pacjenta wysłuchuje psychoanalityk, w tej roli Adam Cywka. Z maską i doklejonym zarostem w kolejnych monologach zapowiada wcielenia Kiljana. Każdy utwór wykonywany jest w innym kostiumie. Podczas piosenki „Już kąpiesz się nie dla mnie” Jeremiego Przybory Kiljan ubrany jest w szlafrok, a na głowie założoną ma chustkę z węzełkami. Mimo, że piosenka opowiada o dramatycznych kłopotach uczuciowych mężczyzny, publiczność śmieje się do łez. Bo jak inaczej reagować na widok Kiljana ubranego w różową bluzeczkę wykonującego przebój Elvisa Presley’a „Wyglądasz jak anioł”. Całość dopełnia znakomita choreografia.
     Spektakl, którego premiera miała miejsce w lipcu 2006 roku na deskach sopockiego Teatru Atelier obejrzała już widownia w wielu miastach polski. Jak widać zamiast jednego koncertu, elbląska publiczność otrzyma jednego wieczoru trzy formy artystyczne. Koncert „Z młodej piersi się wyrwało”, monolog Tomasza Papryka, a także spektakl „20 najśmieszniejszych piosenek na świecie”. Wstęp na III edycję Deprecjacji Depresji jest bezpłatny, ale trzeba okazać wejściówkę, którą można odebrać w Centrum Sztuki Galeria El oraz Muzeum Archeologiczno-Historycznym już od wtorku.
     Deprecjacja Depresji – Podczas jednego dnia przed elbląską publicznością prezentują się kabarety, aktorzy, piosenkarze, których podstawowym zadaniem jest wprowadzenie publiczności w dobry nastrój. W tym roku w ramach III Deprecjacji Depresji powołana została „Elbląska Specjalna Strefa Artystyczna”. Łatwo domyśleć się, że strefa przeznaczona jest tylko dla wyjątkowej publiczności, a swe umiejętności prezentują artyści najwyższych lotów oraz młodzi wykonawcy, którzy zdobyli już uznanie na ogólnopolskich festiwalach. Do tej pory odbyły się dwie edycje „Deprecjacji Depresji”, w których udział wzięli m.in. Ewa Bem, Edyta Jungowska, Elżbieta Okupska, Grupa MoCarta. Każda edycja, prowadzona jest przez niesamowitego Artura Andrusa i równie zabawnego Andrzeja Poniedzielskiego.
     
     Uwaga!!! W przypadku deszczowej pogody III Deprecjacja Depresji, odbędzie się w Centrum Sztuki Galeria El.
     
     Organizatorzy: Prezydent Miasta Elbląga, Centrum Sztuki Galeria El.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama