UWAGA!

Wernisaż w Klubokawiarni Starovka

2012-08-07
14:00
Jedna z prac Miriam Stołowskiej.
Jedna z prac Miriam Stołowskiej.

Już w piątek (10 sierpnia) o godz. 20 w Klubokawiarni Starovka odbędzie się wernisaż prac Miriam Stołowskiej.

Miriam Stołowska jest tegoroczną absolwentką Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, a od października rozpocznie studia o specjalności malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest laureatką wielu konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Stypendystka Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i trzykrotna stypendystka Miasta Elbląg. Na swoim koncie ma kilka wystaw zbiorowych i jedną indywidualną.
       Wystawa będzie nosiła tytuł "Portrety". Na wystawie będzie można obejrzeć około piętnastu prac wykonanych techniką olejną i akrylową.
       - Tematyka wystawy nie była z góry założona, z początku malowałam to, co w danym momencie mi się spodobało i mnie uwiodło. Jednak jeden obraz pociągał za sobą chęć namalowania kolejnego i w ten sposób powstało kilkanaście "portretów". Wśród portretowanych postaci znajdują się osoby bardziej i mniej znane, natomiast część prac to autoportrety – opowiada Miriam Stołowska.
       - Malując, starałam się wychwytywać akcenty kolorystyczne, wprowadzać barwy kontrastowe, czasem nienaturalne, eksperymentowałam z paletą barw. Tematyka prac i ich forma ma być zrozumiała dla odbiorcy i przyciągać wzrok bogactwem kolorów – mówi autorka prac.
       W przeważającej części prac postacie magnetyzują spojrzeniem, co pozwala na ich głębszy odbiór. Obrazy są śmiałe i wyraziste.
       Wystawa zostanie zorganizowana dzięki środkom otrzymanym w ramach stypendium artystycznego Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Stypendium Artystycznego Miasta Elbląg.
      
       Wernisaż odbędzie się 10 sierpnia o godz. 20 w Klubokawiarni Starovka przy ul. Kowalskiej. Prace będzie można oglądać do 24 sierpnia.
      
      
------------- Reklama --------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej