UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wernisaż wystawy „Twarze ZAiKS-u”

 
Elbląg, Wernisaż wystawy „Twarze ZAiKS-u”

„Twarze ZAiKS-u” to tytuł wystawy fotograficznej prezentującej portrety polskich twórców związanych ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS, wykonanych przez czołowych polskich fotografików. Na wernisaż wystawy zapraszamy pierwszego dnia 16. Letnich Ogrodów Polityki (środa, 12 czerwca, godz. 20:00, sala „U św. Ducha” 3-7) . Wernisażowi towarzyszyć będzie występ duetu Hania Rani&Dobrawa Czocher, który zagra utwory zespołu „Republika”. Wstęp wolny.

Na wystawie „Twarze ZAiKS-u” będzie można zobaczyć kilkadziesiąt portretów znanych twórców różnych dziedzin polskiej kultury (muzyków, pisarzy, reżyserów, aktorów itp.), związanych ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS. Wśród nich mi.n. Sławomir Mrożek, Józef Hen, Stefan Kisielewski, Stanisław Lem, Magdalena Abakonowicz, Krzysztof Komeda, Agnieszka Duczmal, Wojciech Kilar, Michał Urbaniak, Wojciech Młynarski, Zbigniew Herbert, Czesław Miłosz, Julian Tuwim i wielu innych wybitnych twórców. Na zdjęciach widać, jak ważny w fotografii jest ten "moment", w którym sportretowani twórcy zostali uchwyceni, często w biegu, podczas pracy, w charakterystycznej pozie, bądź podczas precyzyjnie zaaranżowanych sesji. Autorami zdjęć są uznani fotograficy reprezentujący różne dziedziny fotografii: Jacek Barcz, Andrzej Dąbrowski, Wojciech Druszcz, Zbigniew Furman, Krzysztof Gierałtowski, Ryszard Horowitz, Witold Krassowski, Jan Morka, Tomasz Sikora, Marek Szymański i Krzysztof Wojciewski.
      
       Wernisażowi wystawy towarzyszyć będzie koncert utworów zespołu „Republika” w wykonaniu duetu Hania Rani&Dobrawa Czoher. Te dwie utalentowane artystki: wiolonczelistka Dobrawa Czocher i pianistka Hanna Raniszewska nagrały płytę pt. „Biała flaga” z klasycznymi aranżacjami utworów lidera „Republiki”. Podeszły w zupełnie nowy sposób do piosenek Ciechowskiego, w bezpretensjonalny sposób nadając doskonale znanym utworom drugie muzyczne życie.
       Wernisaż i koncert odbędzie się w sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej, ul. św. Ducha 3-7 (wstęp wolny).
       Program 16. Letnich Ogrodów Polityki znajdziesz tutaj.
      

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • "Twarze ZAIKSu". .. myślałem, że tu chodzi o piaskowych dziadków z tej patologicznej instytucji, która nie może się doliczyć raportów finansowych od początku swojego istnienia. .. oczywiście artyści coś tam z tego dostają - jakiś ochłap trzeba rzucić, by się cieszyli, a jednocześnie byli świadomi, że może być przecież gorzej. .. ;]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  PanNikt(2019-06-05)
 • "Artysta wiarygodny to artysta głodny" jak śpiewał wieszcz. .. ZAIKS zawsze stał dzielnie na straży tej maksymy;)))))
 • I ten grajek też do ZAiKS należy. Bo wszyscy artyści to. ..
 • Jak zwykle odezwali się "fachofcy". Czy jakieś wasze wypociny są chronione prawem autorskim, że jesteście tak zorientowani?
 • Chlpptasiu, dziewuszko. Moje wypociny są na tyle chronione, na ile właściciel gazety internetowej zastrzegł sobie do nich prawo. Moje notatki na studia, które dla wygody i czytelności drukowałem sobie lub czyjeś, kopiowane od innych (za ich zgodą) nie są niczym chronione, za to zostały obłożone przez złodziei z wiadomej mafii haraczem. .. dwoma, bo i papier i zdaje się, że również toner też? Kiedy niechronione przez ZAiKS przez siebie samego pisane KODY ŹRÓDŁOWE kopiowałem na płyty, tenże ZAiKS też mnie okradł. Zagadka: kto najgłośniej zawsze krzyczy ŁAPAJ ZŁODZIEJA?
Reklama