UWAGA!

Weź udział w konkursach CSE „Światowid”

 Elbląg, Weź udział w konkursach CSE „Światowid”

Do 15 września w CSE „Światowid” można zgłaszać prace w konkursach „Radość czytania” oraz „Literatura okiem i uchem”. Zadaniem uczestników jest stworzenie projektu okładki książki lub przygotowanie rekomendacji ulubionej lektury – w formie tekstu lub video.

Wśród działań w ramach projektu „Literacki wehikuł czasu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, znalazły się dwa ogólnopolskie konkursy. Ich celem jest zachęcanie młodzieży do spojrzenia na literaturę jako na źródło inspiracji do działań w różnych obszarach kultury. A dla tych, którym z książkami nie po drodze, konkurs stanowi motywację do sięgnięcia po ciekawą lekturę.  Zadaniem uczestników konkursu plastycznego „Radość czytania” jest przygotowanie projektu okładki ulubionej książki.
       W ramach konkursu „Literatura okiem i uchem” uczestnicy mają przygotować rekomendację ulubionej książki w formie tekstu lub video, nagranego telefonem.
       W gronie jurorów znajdą się przedstawiciele młodzieży z elbląskich szkół. To oni przy wsparciu przedstawiciela lokalnego środowiska literackiego, wybiorą materiały, które najskuteczniej zachęcają do sięgnięcia po daną lekturę.
       Oba konkursy są skierowane do młodzieży w wieku 11-18 lat. Na zwycięzców konkursów czekają książki, gry planszowe i bony pieniężne. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę.
      
       Regulaminy konkursów oraz formularze dostępne są na stronie w zakładce „Konkursy”.
       Organizatorem konkursów jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
      

       Patronat medialny nad wydarzeniami objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
Małgorzata Maciejewska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama