UWAGA!

Weź udział w warsztatach EKOplastycznych

 
Elbląg, Weź udział w warsztatach EKOplastycznych
fot. nadesłana

Co da się zrobić z makulatury, plastikowych butelek i folii przy pomocy nożyczek, kleju i farb? Można zrobić naprawdę wiele! W drugim tygodni ferii zimowych odbędą się zajęcia EKOplastyczne w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Na zajęcia można przyjść w duecie, czyli dziecko z mamą, tatą, babcią lub dziadkiem.
       - Warsztaty rodzinne to bardzo atrakcyjna forma spędzenia czasu dla dziecka, z bliską osobą u boku czuje się bezpiecznie, a jednocześnie podejmuje nowe wyzwania – zachęcają organizatorzy.
       Tematem przewodnim zajęć będzie tworzenie makiety domu marzeń z materiałów nadających się do recyklingu. Pierwszego dnia warsztatów uczestnicy skonstruują stelaż domu, używając do tego plastikowych butelek, pudełek po herbacie, makulatury lub innych materiałów. Drugiego dnia natomiast, domy zostaną wyposażone w okna, balkony, dachy oraz zostaną pomalowane i zalakierowane.
       Zajęcia mają na celu zwrócenie uwagi dzieci na to jak wiele i jakich odpadków wyrzucamy. Jak długo się rozkładają i czy na pewno są zupełnie bezużyteczne. Poprzez angażującą pracę twórczą dzieci poznają ideę recyklingu. Recykling polega na odzyskiwaniu surowców wtórnych i ich ponownym przetwarzaniu w celu uzyskania materiału o przeznaczeniu pierwotnym lub innym. Na zajęcia można zabrać ze sobą: pudełko po herbacie, butelkę plastikową czy inne tego typu materiały.
      
       Kiedy?
       Zajęcia odbędą się w środę 30 stycznia 2019 r. w godz. 14.00 – 16.00, a ich kontynuacja będzie w czwartek 31 stycznia 2019 r. w godz. 14.00 – 16.00.
      
       Gdzie?
       W pracowni plastycznej CSE „Światowid”, sala 46 (II piętro budynku).
      
       Koszt?
       Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy.
       Osoby zainteresowane prosimy o zapisy: e-mail paula.zaluska@swiatowid.elblag.pl lub tel. (55) 611 20 64. Liczba miejsc jest ograniczona.
      
Paula Załuska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama