UWAGA!

Wiersze idą do człowieka – posłuchaj!

Elbląg, Wiersze idą do człowieka – posłuchaj!

Piszę o tym, czego sam doświadczam lub czego doświadczyły bliskie mi osoby. Moje wiersze często są niezgodą na to, co boli, formą odreagowania, kołem ratunkowym dla mnie samego czy dla moich znajomych – mówi elbląski poeta Tomasz Walczak.

Okazją do rozmowy jest najnowszy tom wierszy „Drzazgi w myśli”. Wydało go Stowarzyszenie Eurofamilia, dzięki finansowej pomocy Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Posłuchaj radiowej rozmowy Agnieszki Jarzębskiej.
      

       ***
      
       Tomasz Walczak urodził się w Drezdenku, w województwie lubuskim. Jest absolwentem wiedzy o teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. W Elblągu mieszka od 1998 r., pracuje w Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Jest twórcą, opiekunem artystycznym i reżyserem Teatralnego Studia Młodych Alter Ego.
       Jako poeta debiutował w antologii „I znów będziemy poetami” (Gorzów 1994). Jego wiersze drukowane były w antologiach: „Pokłosie” (Drezdenko 1996) i „Ślady na ścieżce” (Drezdenko 1998). Publikował też w prasie, m.in. w „Kwartalniku Drezdeneckim”, „Gazecie Lubuskiej”, „Ziemii Gorzowskiej”, „Gazecie Poznańskiej”, „Lamusie”, „Krzywym Kole Literatury” i „Tyglu”. Jest laureatem wielu konkursów poetyckich, w tym – dwukrotnie – Turnieju Jednego Wiersza „O Laur Dojrzały” w Elblągu.
       Pierwszy tomik poezji „Blizny” otrzymał Nagrodę Literacką Fundacji Elbląg w kategorii Elbląski Rękopis Roku 2005. „Drzazgi w myśli” to druga książka poety.
       Tomasz Walczak został także uhonorowany odznaką Zasłużony Dla Kultury Polskiej oraz Nagrodą Kulturalną Prezydenta Elbląga za rok 2009/2010 w kategorii Kreator kultury.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama