UWAGA!

Wierszyki z morałem

 
Elbląg, Wierszyki z morałem

W środę, 19 września, o godz. 10 w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada odbędzie się spotkanie z Wiesławem Piechotą - elblążaninem, autorem zbioru wierszyków dla dzieci pt. „Bajkowa wyspa”.

Autor mieszkający w Elblągu od sześćdziesięciu lat, swoją przygodę z pisaniem rozpoczął dość późno. Mając wykształcenie wyższe techniczne i ekonomiczne, przez całe dorosłe życie czynnie był zaangażowany zawodowo i społecznie. Mimo wielu ciekawych pomysłów, pisanie odkładał na czas późniejszy. Oprócz wydanego zbioru wierszy pt. „Bajkowa wyspa” w przygotowaniu jest kolejna książka z bajkami dla dzieci.
      
       W jego wierszach i opowiadaniach dla dzieci dominuje motyw przyrody podpatrywanej i prezentowanej z odrobiną humoru. Wiersze często kończy pouczający morał, niejednokrotnie zaczerpnięty z przysłów lub poezji znanych autorów. Te pełne optymizmu i humoru wiersze są doskonałą alternatywą dla dzieci na spędzanie wolnego czasu.
       Pokazują, że wspólne czytanie niesie za sobą możliwość cudownych przeżyć. Przekonują małego czytelnika, że warto czytać już od najmłodszych lat. Zawarte w wybranych wierszach morały wprowadzają dzieci w świat wartości, kształtując wrażliwość i dziecięce postawy.
      
       Zainteresowanych spotkaniem prosimy o kontakt tel.:55 625 6095 lub 55 625 6096.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama