UWAGA!

Wioska sztuki

Elbląg, Wioska sztuki
(fot. Patrycja Pieprzak)

Już po raz piąty, 28 czerwca, rozpocznie się plener „Kadyny – Wioska Sztuki” pod okiem artystów: Wojciecha Sęczawy, Piotra Biesa i Ewy Bednarskiej-Siwilewicz. Na kadyńskiej plaży Srebrna Riwiera będzie pracowała młodzież z całej Polski. Temat tegorocznego pleneru to „Legendy pruskie – postać Księżniczki Kadyny”.

Kadyny to pełna uroku i atrakcji wieś położona nad Zalewem Wiślanym, około 20 km od Elbląga, na obszarze Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej i Rezerwatu Kadyński Las. Według legendy nazwa miejscowości pochodzi od imienia pruskiej księżniczki Kadyny – domniemanej założycielki Kadyn.
       – Tematem i inspiracją tegorocznego pleneru „Kadyny – Wioska Sztuki” będą postaci z legend pruskich, a wśród nich postać Księżniczki Kadyny – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyki w CSE „Światowid”. – Ponieważ znamy tylko jej imię, zadamy sobie pytanie, jak wyglądała legendarna założycielka grodu oraz bliskie jej postaci, które mogły żyć w tamtych czasach.
       Plener potrwa od 28 czerwca do 2 lipca. Na kadyńskiej plaży będzie pracowała młodzież z całej Polski: studenci Edukacji Artystycznej w Nowym Sączu, uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych w Zakopanem, studenci Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym oraz w Częstochowie, uczestnicy zajęć prowadzonych w pracowni ceramicznej w Domu Kultury Wyspa Skarbów w Gdańsku-Sobieszewie, w Domu Kultury w Luzinie i w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz studenci Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego.
       Organizatorem pleneru jest Stowarzyszenie „Jantar”, współorganizatorem Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
       Plener dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama