UWAGA!

Wirtualny spacer w przeszłość po Elblągu

 Wirtualny spacer w przeszłość po Elblągu
fot. nadesłana

Jak najlepiej poznać swoje miasto? Odwiedzić najciekawsze miejsca osobiście i samemu zdobyć informacje o najważniejszych zabytkach. Tak właśnie było podczas warsztatów z animacji, które odbyły się w Światowidzie. Efekty można już oglądać.

- Celem warsztatów było stworzenie dokumentacji ciekawych i historycznie ważnych miejsc w Elblągu – mówi Marta Derlukiewicz, koordynator projektu „Spacer w przeszłość”, w ramach którego odbyły się warsztaty z animacji. - Są to miejsca, które znalazły się także na wystawie „Spacer w przeszłość” mieszczącej się na placu katedralnym przy katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Młodzież sfotografowała m.in. Most Wysoki, Wyspę Spichrzów, Ratusz Miejski i budynek dworca kolejowego.
       Uczestnicy warsztatów sami szukali informacji dotyczących miejsc, rozmawiali z mieszkańcami miasta. Mieli także okazję nauczyć się podstawowych umiejętności pracy z różnymi mediami: z fotografią, krótkim filmem, audio, fotokastem.
       - Uczyliśmy się jak zrobić dobre zdjęcie, jaką dobrać kompozycję, jak nagrać dobry film, o co pytać i jak zachęcić ludzi do rozmowy – mówi Patrycja Cieślik, uczestniczka warsztatów.
       - Warsztaty nauczyły nas pracy w grupie, odważyłyśmy się podejść do ludzi na ulicy i zadawać pytania – dodaje Asia Fiodorowicz.
       Efekty tej pracy można obejrzeć na stronie www.spacer.82-300.pl.
       - Materiały przygotowane przez uczestników warsztatów są świetną promocją miasta. Na zdjęciach Elbląg wygląda bajecznie – mówi Katarzyna Iwańska z Centrum Artystycznego Sztukarnia w Warszawie, prowadząca warsztaty. - Uczestnicy warsztatów całkiem nieświadomie byli moimi przewodnikami po mieście. Dzięki nim zwiedziłam Elbląg i poznałam część jego historii.
       Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zachęca elblążan do przesyłania własnych propozycji lokalizacji wraz z informacjami, zdjęciami lub filmami, które posłużyłyby turystom odwiedzającym miasto.
      
Warsztaty organizowane zostały w ramach projektu „Spacer w przeszłość” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra 2014”.
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)