UWAGA!

Wspólna przeprowadzka

Elbląg, Wspólna przeprowadzka

Będzie bardzo muzycznie i z tematem przewodnim. Tak właśnie zapowiada się kabareton podczas XVI Elbląskich Nocy. Wystąpią: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Paranienormalni, Grupa MoCarta oraz Ireneusz Krosny, a całość poprowadzi Artur Andrus.

Od kilku lat w programie Elbląskich Nocy znajduje się Kabareton. Niezmiennie reżyseruje go Krzysztof Jaślar – niegdyś współzałożyciel i członek kultowego kabaretu TEY, obecnie reżyser wielu programów kabaretowych. Inspiracją tegorocznego tytułu kabaretonu była zmiana lokalizacji Festiwalu. Po 15 latach Elbląskie Noce zmieniły dziedziniec Muzeum na dziedziniec Galerii.
       - Niestety, z całą przeprowadzką nie daliśmy sobie rady, toteż publiczność kabaretonu zostanie w nią zaangażowana – żartują organizatorzy.
       Program poprowadzi Artur Andrus. Na co dzień redaktor trójkowej "Powtórki z rozrywki", legendarny gospodarz spotkań kabaretowych w warszawskiej "Piwnicy pod Harendą", poeta, dziennikarz, autor książek, tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator "Szkła kontaktowego". Oprócz prowadzenia, zaprezentuje również fragmenty własnego, autorskiego programu wraz z piosenką „Piłem w Spale, spałem w Pile”, która w ubiegłym roku przez kilka tygodni gościła na 1. miejscu Listy Przebojów Radiowej Trójki.
       Na scenie będzie można zobaczyć Kabaret Młodych Panów. Pomimo tego, że KMP tworzą artyści z dużym doświadczeniem i dorobkiem scenicznym, kabaret jest wciąż bardzo "młody". Na swoim koncie ma kilka programów, trzy płyty i wiele nagród na najważniejszych polskich przeglądach. Swoje skecze zaprezentuje również Kabaret Paranienormalni. Jego członkowie są z Jeleniej Góry, chociaż w dwóch-trzecich mieszkają w Warszawie. Ich najsłynniejszy skecz to znana wszystkim "Mariolka".
       Do tego grona dołączy także Grupa MoCarta, czyli kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego, który szykuje dla elblążan niespodziankę, ale o tym wkrótce.
       Na scenie nie zabraknie najbardziej znanego mima komicznego w Polsce – Ireneusza Krosnego. Krosny posiada oryginalny, własny styl. Podczas spektakli nie stosuje makijażu, występuje w czarnym trykocie, w otoczeniu ubogiej scenografii. Treść jego autorskich etiud dotyczy przejawów życia społecznego i towarzyskiego, z elementami abstrakcji i absurdu. I tak jest zwykle, jednak tym razem Ireneusz Krosny również „zaśpiewa”...
       "Kabaretowa przeprowadzka" w ramach Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej - 26 sierpnia. Reżyseria: Krzysztof Jaślar. Prowadzenie: Artur Andrus. Wystąpią: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Paranienormalni, Grupa MoCarta, Ireneusz Krosny.
       Cena biletów: od 40 zł do 110 zł.
       Ceny biletów zależą od sektora. Rozmieszczenie sektorów można sprawdzić na stronie internetowej (przy danym wydarzeniu) oraz w kasie CSE Światowid. Podczas Elbląskich Nocy scena i widownia są zadaszone, a także obowiązuje numeracja miejsc.
       Szczegółowy program całej imprezy dostępny jest na: www.swiatowid.elblag.pl lub www.swiatowid.elblag.pl/noce.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama