UWAGA!

Wszystko o Gombrowiczu

Od października do grudnia Centrum Kultury "Światowid" zaprasza do uczestnictwa w cyklu edukacyjnym pn. "Przygotowanie do Gombrowicza". W jego ramach odbywać się będą spektakle teatralne, projekcje filmowe, wykłady i prelekcje.

- Rok 2004 ogłoszony został rokiem Witolda Gombrowicza, dlatego już teraz chcemy przybliżyć twórczość tego pisarza, przygotować młodych ludzi do odbioru jego dzieł - wyjaśniają organizatorzy.
     28 października o godz. 14.30 (uwaga: termin przeniesiony) w kinie Światowid odbędzie się spotkanie z Joanną Siedlecką - autorką książki pt. "Jaśnie panicz" o Witoldzie Gombrowiczu.
     Natomiast 29 października o godz. 10.00 i 14.00 na Scenie na Piętrze zaprezentowany zostanie monodram "Dziewictwo" w wykonaniu Aliny Czyżewskiej. Scenariusz monodramu powstał na kanwie opowiadania Witolda Gombrowicza pod tym samym tytułem. Spektakl został nagrodzony główną nagrodą na: Ogólnopolskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu 2002, Ogólnopolskich Spotkaniach Amatorskich Teatrów Jednego Aktora w Zgorzelcu 2002.
     W listopadzie odbędą się projekcje filmów "Pornografia" w reż. Jana Jakuba Kolskiego oraz "Ferdydurke" w reż. Jerzego Skolimowskiego. W grudniu uczestnicy zajęć cyklu "Przygotowanie do Gombrowicza" będą się uczyć, jak pisać recenzje.
     1 grudnia odbędzie się projekcja spektaklu teatralnego "Iwona, księżniczka Burgunda". Spektakl jest telewizyjną adaptacją przedstawienia wyreżyserowanego przez Zygmunta Hübnera w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Zaliczony jest do "Złotej setki Teatru TV". Przed spektaklem odbędzie się wykład Janusza Majcherka - krytyka teatralnego, redaktora naczelnego miesięcznika "Teatr", wykładowcy Akademii Teatralnej w Warszawie.
     2 grudnia Janusz Majcherek poprowadzi zajęcia warsztatowe, podczas których omówione zostanie przedstawienie "Iwona, księżniczka Burgunda". Zaprezentowane zostaną sposoby i metody pisania recenzji teatralnej. W efekcie uczestnicy zajęć będą mieli okazję napisać swoją pierwszą, profesjonalną recenzję.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama